Rosyjska sieć MTS uruchomiła 5G w Rosji

Sieć MTS, jeden z głównych rosyjskich telekomów poinformowała o uruchomieniu dostępu do sieci 5G w popularnych miejscach w Moskwie.

Prędkość sieci ma sięgać 1,5 Gb/s i mogą z niej korzystać abonamenci MTS ze smartfonami dostosowanymi do obsługi sieci 5G.

Co ciekawe, nie będzie możliwości podłączenia się do sieci samodzielnie. MTS będzie sam wybierał abonentów, którzy znajdując się w jednej z lokacji z dostępną siecią 5G, będą mogli z niej skorzystać. Później dostęp dla nich pozostanie otwarty również w innych miejscach.

Pełna lista miejsc w Moskwie, w których będzie można podłączyć się do sieci 5G, dostępna jest na stronie operatora TUTAJ. Skorzystać z niej będzie można między innymi w Centrum Wystawowym WDNCh oraz na Łubiance.

MTS jako pierwszy w Rosji otrzymał licencję na dostarczanie usług mobilnych w standardzie 5G. Od lipca 2020 roku posiada dostęp do częstotliwości 24,25-24,65 GHz w 83 regionach Rosji.

Państwowe firmy Rostech i Rostelekom przedstawiły plan rozwoju sieci nowej generacji w Rosji, które zaakceptował rząd rosyjski. Do 2024 roku dostęp do 5G ma obejmować wszystkie miasta o liczbie mieszkańców powyżej 1 mln (jest ich w Rosji 15).

Źródło: Meduza.io

Fot. Facebook MTS

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruś żąda ekstradycji Cichanouskiej. Odpowiedź litewskiego MSZ to czyste złoto

pt Mar 5 , 2021
W piątek Prokuratura Generalna Białorusi wysłała władzom Litwy wniosek o wydanie Swiatłany Cichanouskiej. Na dokument odpowiedział szef litewskiego MSZ Gabrielius Landsbergis. Napisał, że „szybciej piekło zamarznie” niż Litwa podejmie się rozpatrywania wniosku o ekstradycję opozycjonistki. „Litwa była i pozostanie murem, za którym znajdą schronienie wszystkie siły demokratyczne prześladowane przez reżimy” […]