Roskosmos: Spacer kosmiczny rosyjskich astronautów przełożony na 3 i 9 września

1

Rosyjscy kosmonauci Oleg Nowicki i Piotr Dubrow odbędą spacer kosmiczny dzień później, niż planowano, na prośbę ich amerykańskich partnerów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). 

„Działania kosmonautów Roskosmosu Olega Nowickiego i Petera Dubrowa poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną, wcześniej zaplanowane na 2 i 8 września 2021 r., zostały przełożone na 3 i 9 września” – poinformowała agencja Roskosmos.

Czytaj również: Minęło 60 lat od lotu Gagarina. Rosyjscy astronauci ISS złożyli z tej okazji życzenia.

Zmiana terminów była wymagana „na prośbę amerykańskich partnerów w programie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej”.

Ich głównym zadaniem będzie praca nad integracją wielozadaniowego modułu laboratoryjnego „Nauka” z Międzynarodową Stacją Kosmiczną oraz realizacja planowanych etapów rozmieszczenia wszystkich możliwości funkcjonalnych modułu rosyjskiego.

Wielozadaniowy moduł laboratoryjny „Nauka” został wystrzelony z kosmodromu Bajkonur 21 lipca, a 29 lipca zadokował do ISS. 

Moduł przeznaczony jest do realizacji rosyjskiego programu badań naukowych i stosowanych oraz eksperymentów. Po uruchomieniu segment rosyjski otrzyma dodatkowe pomieszczenia na organizację miejsc pracy i przechowywanie towarów, rozmieszczenie sprzętu do regeneracji wody i tlenu.

Źródło: Roskosmos

Zdjęcie: Pixabay.com / WikiImages

One thought on “Roskosmos: Spacer kosmiczny rosyjskich astronautów przełożony na 3 i 9 września

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Reżim Łukaszenki szantażuje więzionych działaczy polonijnych w Białorusi

niedz. sie 29 , 2021
Białoruś jest gotowa uwolnić Andżelikę Borys i Andrzeja Poczobuta, ale pod dwoma warunkami. Muszą przyznać się do winy i poprosić o łaskę Aleksandra Łukaszenkę – podaje „Rzeczpospolita”. Przypomnijmy, że ponad pięć miesięcy temu reżim Aleksandra Łukaszenki zdelegalizował Związek Polaków na Białorusi i aresztował jej przewodniczącą, Andżelikę Borys. Za kratki trafił […]