Agencja Roskosmos chce, aby rosyjskie telewizje filmowały jej misje kosmiczne

1

Roskosmos rozmawia z czołowymi rosyjskimi kanałami telewizyjnymi o możliwości ich udziału w organizowaniu filmowania misji kosmicznych, które zaplanowano na 2022 rok.

– Rozmawiamy teraz z naszymi przodującymi kanałami telewizyjnymi o możliwości ich udziału i pomocy w organizacji filmowania naszych misji na inne planety, które rozpoczną się w przyszłym roku – powiedział we wtorek szef Roskosmosu Dmitrij Rogozin na antenie radia Echo Moskwy.

Rogozin przypomniał, że od maja 2022 r. otworzy się okno startowe dla pierwszej od 46 lat rosyjskiej misji na Księżyc, druga misja zostanie zrealizowana we wrześniu.

– Nasi nowi rosyjscy specjaliści pracują tutaj, dlatego, aby nie tworzyć w sobie jakichś kompetencji niezwykłych dla Roskosmosu, zwróciliśmy się do Rosja-1 i Rosja-24, a także do NTV i innych kanałów, aby pomogły nam i aby zademonstrować tę wyrafinowaną pracę inżynierską, by cały kraj i cały świat mógł zobaczyć nasze misje – wyjaśnił.

Czytaj także: Roskosmos: Spacer kosmiczny rosyjskich astronautów przełożony na 3 i 9 września

Zdjęcie: Pixabay.com / WikiImages

One thought on “Agencja Roskosmos chce, aby rosyjskie telewizje filmowały jej misje kosmiczne

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

MSZ Rosji oceniło apel senatorów USA do Bidena ws. ambasady w Moskwie

wt. paź 5 , 2021
Rosyjskie MSZ poinformowało, że amerykańscy senatorowie najwyraźniej domagają się zamknięcia swoich biur zagranicznych w Federacji Rosyjskiej. We wtorek grupa senatorów USA z obu partii zwróciła się do prezydenta USA Joe Bidena o podjęcie działań mających na celu zwiększenie liczby pracowników ambasady USA w Moskwie i wydalenie z kraju 300 rosyjskich […]