Rosja opracowuje swój „paszport” covidowy

Według informacji podanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji agencji RIA Novosti, rosyjski resort zdrowia opracowuje zaświadczenie dla osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, który w przyszłości ma ułatwić Rosjanom podróże zagraniczne.

Rosyjskie MSZ bierze udział w pracach międzyresortowych w celu uzgodnienia kwestii wydawania zaświadczeń osobom, które zostały zaszczepione w celu zapobieżenia nowej infekcji koronawirusem przy użyciu rosyjskich szczepionek, a także międzynarodowego uznania tych dokumentów” – poinformował rosyjski resort dyplomacji.

Zobacz także: USA naciskają na Brazylię, by zrezygnowała ze Sputnika V?

Organem odpowiedzialnym za opracowanie owych dokumentów ma być rosyjskie Ministerstwo Zdrowia. Dla Rosji to priorytet, który z jednej strony ułatwi weryfikację osób zaszczepionych w kraju, ale także pomoże w sprawniejszym pokonywaniu granic.

Sęk w tym, że Rosjanie są szczepieni preparatem Sputnik V, a ten nie jest uznawany przez wiele państw na świecie, w tym większość krajów Unii Europejskiej. O sprawie pisaliśmy już w Nawschodzie.eu.

Szczególnie państwa Europy Wschodniej nie ufają wynikom badań nad skutecznością Sputnika twierdząc, że zostały przeprowadzone na niereprezentatywnych grupach. Ponadto na niekorzyść rosyjskiego środka przemawia fakt, że stał się on głównie dobrem eksportowym, gdyż w kraju liczba zaszczepionych nie jest piorunująca. A przecież powinno być inaczej, skoro Rosja miesiące przed resztą państw zaczęła szczepić swoich obywateli.

Źródło: RIA Novosti

Fot. Wikimedia.commons.org / Mos.ru / CC-BY-4.0

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

,,Kto kogo przezywa, ten sam się tak nazywa”. Biden grozi Rosji, Putin odpowiada

czw. mar 18 , 2021
Prezydent Rosji Władimir Putin odniósł się do ostatniej wypowiedzi Joe Bidena, który oskarżył go o ingerencję w zeszłoroczne wybory prezydenckie. 16 marca prezydent Stanów Zjednoczonych udzielił wywiadu dla telewizji ABC News. Rozmowa miała miejsce krótko po tym, jak Amerykańska Krajowa Rada Wywiadu opublikowała odtajniony raport dotyczący zagranicznych prób wpłynięcia na […]