Rosjanie będą mieli wolne od 30 października do 7 listopada

2

Władimir Putin podpisał w środę dekret ustanawiający dni od 30 października do 7 listopada wolnymi od pracy.

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin podpisał dekret ustanawiający dni wolne od pracy w Rosji od 30 października do 7 listopada 2021 r. z pensjami zarezerwowanymi dla pracowników – czytamy na stronie Kremla.

Głowa państwa zatwierdziła stosowną propozycję gabinetu na środowym spotkaniu z rządem. Według niego, najważniejsze jest teraz obniżenie szczytu nowej fali epidemii koronawirusa, a wprowadzenie dni wolnych będzie temu sprzyjało.

„Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, aby poprawić stan zdrowia obywateli Federacji Rosyjskiej, postanawiam ustanowić dni wolne od pracy od 30 października do 7 listopada 2021 r. włącznie, z pensją zarezerwowaną dla pracowników” – czytamy w dekrecie.

Czytaj także: Szczyt IV fali koronawirusa w Rosji. Tygodniowo na COVID-19 umiera tam 6 tys. osób!

Jednocześnie gubernatorzy na podstawie sytuacji sanitarno-epidemiologiczną i specyfiki rozprzestrzeniania się koronawirusa na ich terytorium, mają prawo ustanowić dodatkowe dni wolne od pracy jeszcze przed 30 października i przedłużyć je po 7 listopada przy zachowaniu wynagrodzeń dla pracowników.

Rząd Federacji Rosyjskiej otrzymał polecenie ustalenia godzin pracy federalnych instytucji kultury i zdrowia w dni wolne od pracy, a kierownikom podmiotów Federacji Rosyjskiej – godzin pracy podobnych organizacji regionalnych. 

Polecono też władzom publicznym, innym organom i organizacjom ustalić liczbę pracowników i pracowników zapewniających im funkcjonowanie w dni wolne od pracy.

Dekret prezydenta wchodzi w życie z dniem jego oficjalnego opublikowania.

Źródło i zdjęcie: Kremlin.ru

2 thoughts on “Rosjanie będą mieli wolne od 30 października do 7 listopada

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ukraina może zrezygnować z importu gazu za 5 lat

czw. paź 21 , 2021
Ukraina może zrezygnować z importu gazu w ciągu 5 lat. O tym poinformował Jurij Witrenko, prezes zarządu Naftogaz. Jurij Witrenko, prezes zarządu Narodowej Spółki Akcyjnej Naftogaz Ukrainy, stwierdził, że Ukraina przez 5 lat zmoże w pełni samodzielnie zaopatrywać się w gaz i odmówi jego importu. „Możemy osiągnąć ten cel w […]