Rosja odwraca kota ogonem. Teraz to ona pyta Czechy o działania szpiegów

Federacja Rosyjska nie wyjaśniła do tej pory swojego udziału w wybuchach w składzie amunicji we Vrbeticy w Czechach w 2014 roku. Strona czeska dysponuje dowodami, że w tych zamachach brali udział rosyjscy agenci. Zamiast tego Rosja chce odwrócić sytuację i sama pyta o działania czeskich szpiegów w swoim kraju.

Rosja oczekuje, że czeskie władze odpowiedzą na pytania dotyczące działalności ich służb specjalnych na terenie Federacji Rosyjskiej. Napisała o tym w swoich mediach społecznościowych rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

Przypomniała, że ​​wicepremier i minister spraw wewnętrznych Czech Jan Hamacek powiedział, że przed ogłoszeniem incydentu w składzie amunicji w Vrbeticy, Czechy zaczęły wycofywać z Rosji przedstawicieli swoich służb specjalnych.

Zobacz także: Czechy wydalą rosyjskich dyplomatów pod zarzutem szpiegostwa. Mogli mieć związek z wybuchem z 2014 roku

– Potężna rewelacja. Ten temat powinien zostać ujawniony, panowie – stwierdziła Zacharowa.

Rosja chce więc wiedzieć, ilu przedstawicieli czeskich służb specjalnych pracowało wcześniej w Federacji Rosyjskiej, a ilu pozostało, czy byli pracownikami kadrowymi, a może zwerbowanymi obywatelami? Czy pracowali tylko dla Czech, jakich paszportów używali do wjazdu Federacji Rosyjskiej, czy mają obywatelstwo rosyjskie i jakie zbrodnie popełnili, skoro „czeskie kierownictwo przeprowadziło operację ich wycofania”.

– Naprawdę nie możemy się doczekać. To interesujące – dodała z przekąsem rzeczniczka MSZ.

Źródło: TASS

Zdjęcie: The Council of the Federation of the Federal Assembly of the Russian Federation, CC BY 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by/4.0, via Wikimedia Commons

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruski KGB i rosyjska SWR będą współdziałać przeciwko działaniom Zachodu

czw. cze 3 , 2021
W czwartek, 3 czerwca Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) Białorusi i Służba Wywiadu Zagranicznego Rosji (SWR) oświadczyły, że będą współpracować, żeby przeciwdziałać destruktywnym działaniom Zachodu. W czwartek w Witebsku doszło do spotkania szefa KGB, Iwana Cierciela i dyrektora SWR, Siergieja Naryszkina. Po nim w sieci pojawił się wspólny komunikat obu przewodniczących, […]