Wiceszef MSZ Rosji: Nie wykluczamy rozszerzenia listy nieprzychylnych państw

We wtorek wiceminister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ryabkow powiedział w wywiadzie dla RBC, że Moskwa nie wyklucza rozszerzenia listy nieprzychylnych jej państw.

– Lista nieprzyjaznych krajów może się poszerzać, chociaż nie chcielibyśmy, aby ta lista państw stała się bezwymiarowa – powiedział w wywiadzie dla RBC Siergiej Ryabkow.

– Jak dotąd najbardziej wściekłą, powiedzmy, pozycję w konfrontacji z nami zajęły Waszyngton i Praga. Odpowiednia dyspozycja rządu – to odzwierciedlenie stanu faktycznego. Nie ma tu elementu retoryki – zaznaczył wiceminister spraw zagranicznych Rosji.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Moskwa ujawniła listę państw, które są wrogo nastawione wobec Rosji i prowadzą przeciwko niej nieprzyjazne działania. Na liście znalazły się tylko Stany Zjednoczone i Czechy.

Państwa te będą podlegać postanowieniom dekretu prezydenta Rosji z 23 kwietnia „O stosowaniu środków wywierania wpływu (przeciwdziałania) na nieprzyjazne działania obcych państw”.

Z jego treści wynika, że Czechy mogą zatrudniać w swoich ambasadach w Rosji maksymalnie 19 pracowników spośród mieszkańców Rosji, a Stany Zjednoczone – ani jednego.

Źródło: RBC

Zdjęcie: Flickr.com / Ana Paula Hirama

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Eurowizja 2021. Bukmacherzy dają promyk nadziei reprezentantce Rosji

wt. Maj 18 , 2021
Według brytyjskich bukmacherów reprezentująca Rosję piosenkarka Maniża dotrze do finału międzynarodowego Konkursu Piosenki Eurowizja 2021, który w tym roku odbywa się w Holandii. Zakłady na Maniżę na to, że pokona etap półfinałowy, obstawiane są w stosunku 1/20 według danych bukmacherskich z William Hill. To piąty wynik, co oznacza, że ​​szanse rosyjskiej […]