Rosja naprawia sprzęt wojskowy bojowników i dostarcza nową broń Donbasowi

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (GUR) poinformował, że Rosja naprawia sprzęt wojskowy najemników i dostarcza Donbasowi nową broń. Odnotowano, że Moskwa nadal zwiększa zdolność bojową bojowników.

Po remoncie Rosja zwróciła bojownikom ponad 10 jednostek bojowych wozów piechoty i transporterów opancerzonych, dostarczyła ponad 5,5 tys. ton paliwa, nowe partie broni i amunicji.

Wśród broni:

  • przeciwpancerne pociski kierowane,
  • amunicja do 122-mm rakietowych systemów salwy ogniowej i 152-mm systemów artyleryjskich,
  • naboje do wielkokalibrowych karabinów maszynowych i karabinów snajperskich,
  • miny przeciwpiechotne OZM-72 i MON-52,
  • bezzałogowe statki powietrzne „Orlan-10” i „Granat-1”.

Ponadto z terytorium Federacji Rosyjskiej sprowadzono silniki czołgów, części zamienne i akumulatory  do jednostek naprawczych na Donbasie w celu przywrócenia opancerzonego sprzętu wojskowego.

W tym czasie Stany Zjednoczone wzywają obie strony konfliktu w Donbasie do wstrzymania ognia. Jednocześnie Waszyngton uważa, że ​​odpowiedzialność za pogorszenie sytuacji spoczywa na Rosji.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin wezwał Kreml do powstrzymania agresji grup zbrojnych w Donbasie i deokupacji Półwyspu Krymskiego.

Źródło: УП

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ukraina przystąpiła do europejskiego systemu współpracy w dziedzinie żeglugi powietrznej

wt. lis 2 , 2021
1 listopada Ukraina przystąpiła do wspólnego systemu zbierania danych z trasy Eurocontrol, co było ostatnim etapem wdrażania europejskich najlepszych praktyk w dziedzinie żeglugi powietrznej. Poinformował o tym prezes Państwowego Przedsiębiorstwa Obsługi Ruchu Lotniczego Ukrainy Andrij Jarmak. Zaznaczył On, że od teraz ukraińskie i zagraniczne linie lotnicze będą pobierać opłaty za […]