Tak zimno na Syberii nie było od 40 lat!

Od kilku dni mieszkańcy północno-wschodniej części Syberii zmagają się z rekordowymi mrozami. Temperatura spadła tam do minus 61 stopni Celsjusza.

Rekordowo niską temperaturę odnotowano w miejscowości Delyankir, którą zamieszkują jedynie trzy osoby. Odczyty podały, że było tam -61 stopni Celsjusza.

Tak zimno w Rosji nie było od 1984 roku. To także pierwszy raz od 2008 r., gdy termometry w Rosji wskazały -60 stopni Celsjusza.

Dla Syberii mrozy nie są nowością, ale wyjątkowy układ wysokiego ciśnienia sprawił, że początek grudnia szczególnie w jej północno-wschodniej części, jest wyjątkowo trudny.

Co więcej, meteorolodzy przewidują, że w kolejnych dniach może być jeszcze gorzej i temperatura jeszcze bardziej spadnie poniżej zera.

Zdjęcie: Flickr.com / Marcin Polak

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zacharowa krytykuje Litwę. Zarzuca jej tworzenie "siedlisk antyrosyjskiego oporu"

pt. gru 10 , 2021
Rosyjskie MSZ w czwartek opublikowało komentarz swojej rzeczniczki Marii Zacharowej do antyrosyjskiego zgromadzenia na Litwie. „Wiadomo, że Litwa od dawna jest liderem w organizowaniu na swoim terytorium antyrosyjskich zgromadzeń niesystemowej opozycji. Na początku grudnia br. odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane w Wilnie przy wsparciu i patronacie litewskiego MSZ oraz deputowanych parlamentu Republiki Litewskiej” – […]
%d bloggers like this: