Absurdalny pomysł Rosjan. Chcą przebrać w mundury 2 tys. Ukraińców i wysłać ich na paradę

Rosjanie mają planować 9 maja druga Paradę Zwycięstwa w Mariupolu. Według władz Ukrainy chcą „wzbogacić” ją o przemarsz jeńców.

Tradycyjnie jak co roku Rosja będzie organizowała 9 maja Paradę Zwycięstwa na Placu Czerwonym w Moskwie. Okazuje się jednak, że druga „uroczystość” ma się odbyć w zniszczonym przez Rosjan Mariupolu.

Żeby tego było mało, Rosja planuje tam dodatkowe „atrakcje” w postaci parady jeńców ukraińskich. Ma ich być 2 tysiące. Skąd weźmie ich aż tylu? Na to pytanie odpowiedział doradca mera miasta Petro Andriuszczenko.

– Mamy informacje, że w więzieniu filtracyjnym przetrzymywanych jest obecnie prawie 2000 mężczyzn. Wywieziono ich z Mariupola prawie cztery tygodnie temu – wyjaśnił.

– I właśnie tym mężczyznom Rosjanie mówią, że zostaną ubrani w ukraińskie mundury i wezmą udział w tak zwanej paradzie więźniów, ponieważ nie mają wystarczającej liczby prawdziwych jeńców. To będzie taka groteskowa masówka – po to, żeby stworzyć kolejny propagandowy obraz – dodał

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Łukaszenka zabrał głos ws. użycia broni nuklearnej w Ukrainie

czw. maj 5 , 2022
Alaksandr Łukaszenka udzielił agencji AP wywiadu, w którym stanowczo sprzeciwił się użyciu broni atomowej w Ukrainie. Na samym początku wywiadu Alaksandr Łukaszenka wyraził swoje zdziwienie faktem, że „operacja specjalna” w Ukrainie trwa już 10 tydzień. Jednak zaznacza, że Rosja musiała działać, ponieważ „Kijów ją prowokował”. Nie sprecyzował jednak czym. Powtórzył […]
%d bloggers like this: