Dwaj żołnierze Ukrainy ranni w Donbasie

Żołnierze Ukrainy odnotowali w środę 10 incydentów naruszających zawieszenie broni w Donbasie. Rebelianci w wyniku ostrzału ranili dwóch Ukraińców.

Niedaleko Ługańska separatyści dwukrotnie ostrzeliwali pozycje ukraińskie z moździerzy kalibru 120, karabinów maszynowych dużego kalibru i broni strzeleckiej. Z kolei w pobliżu wioski Sands wróg otworzył ogień z automatycznych granatników maszynowych i broni strzeleckiej. 

Atak nastąpił też w rejonie Nowohryhorówki. Separatyści użyli artylerii 122 mm i moździerzy kalibru 120. Niedaleko Swietłodarska formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej ostrzelały pozycje Ukrainy z moździerzy kalibru 82. 

Pod Wodianami, pod Donieckiem ora w okolicach Krasnohoriwki także doszło do ostrzału moździerzowego. Na terenie osady Nowooleksandrivka okupanci strzelali z karabinów maszynowych dużego kalibru, a w pobliżu Starognatówki nieprzyjaciel ostrzeliwał pozycje ukraińskie z ręcznych wyrzutni przeciwpancernych i granatników.

Strona ukraińska odpowiedziała ogniem. Podczas walk rannych zostało dwóch żołnierzy Ukrainy. Są w szpitalu, stan jednego jest zadowalający, drugiego ciężki.

Źródło: „Ukraińska Prawda

Zdjęcie: Facebook.com / Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zmarł główny konstruktor MiG-31 Valery Vasilkov. Miał 62 lata

śr. lipiec 14 , 2021
W czwartek Russian Aircraft Corporation (RSK) MiG poinformowało, że zmarł główny projektant myśliwca przechwytującego MiG-31, Valery Vasilkov. Miał 62 lata. „Niestety to prawda. Valery Olegovich zmarł” – poinformował w czwartek Russian Aircraft Corporation (RSK) MiG (część United Aircraft Corporation of the Rostec State Corporation). Jego dziełem był myśliwiec MiG-31. Maszyna […]