Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/bartek/domains/nawschodzie.eu/private_html/wp-content/themes/default-mag-pro/assets/libraries/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

Putin zapewnia, że ​​Rosja w pełni wywiąże się z kontraktu na tranzyt gazu przez Ukrainę

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył, że Rosja zamierza w pełni wypełnić swoje zobowiązania wynikające z umowy na pompowanie gazu ziemnego przez terytorium Ukrainy, a sprawa ta nie powinna być związana z budową gazociągu Nord Stream-2.

„Podpisaliśmy 5-letni kontrakt na pompowanie rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy… I mimo pewnych trudności dzisiaj Rosja podjęła zobowiązania wynikające z tego kontraktu i na pewno je wypełni”.

Przypomnijmy, że w przypadku uruchomienia gazociągu Nord Stream-2 Ukraina straci rocznie ok. 1,5 mld USD. Operator GTS na Ukrainie jest przekonany, że kraj stanie przed poważnymi wyzwaniami geopolitycznymi i gospodarczymi.

Ukraina otrzymuje rocznie 2 miliardy dolarów za tranzyt rosyjskiego gazu przez jej terytorium. Pieniądze te są wydawane m.in. na wojsko i rozwój infrastruktury energetycznej.

Prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził, że Ukraina potrzebuje gwarancji stabilnych dostaw gazu na 10-15 lat w przypadku uruchomienia Nord Stream-2.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel uważa, że ​​Ukraina powinna pozostać krajem tranzytowym gazu nawet po wybudowaniu gazociągu Nord Stream-2.

Źródło: slovoidilo

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Szef brytyjskiego wywiadu wojskowego ostrzega przed groźbą szpiegostwa z Rosji i Chin

śr. lipiec 14 , 2021
Szef brytyjskiego wywiadu wojskowego ostrzegł opinię publiczną przed groźbą szpiegostwa ze strony Rosji i Chin. Zawiadamiając, że zagraniczni szpiedzy pragną kraść technologie, siać niezgodę i atakować infrastrukturę. Dyrektor Generalny Służby Bezpieczeństwa  Ken McCallum powiedział, że brytyjski wywiad odkrył 10 000 zamaskowanych prób manipulowania obywatelami Brytanii dokonywanymi przez zagranicznych szpiegów. „Z […]