Putin rozmawiał z Macronem. Wyjawił, że Rosja jest gotowa na dialog z UE

1

Jak podają służby prasowe Kremla prezydent Władimir Putin przeprowadził rozmowę telefoniczną ze swoim francuskim odpowiednikiem Emmanuelem Macronem. 

Obaj politycy omówili sytuację w Ukrainie, Górnym Karabachu i Libii oraz stosunki Rosji z Unią Europejską. Omawiając wewnętrzny kryzys ukraiński, przywódcy opowiedzieli się za przyspieszeniem procesu negocjacyjnego w celu konsekwentnej realizacji mińskiego pakietu środków z 2015 r., który był i pozostaje niekwestionowaną podstawą jego rozstrzygnięcia.

Mówiąc o sytuacji w Górskim Karabachu, Putin zwrócił uwagę na potrzebę „ściślejszego zaangażowania partnerów europejskich, w szczególności Francji, w rozwiązywanie problemów humanitarnych ludności regionów dotkniętych działaniami wojennymi”.

Rozmowa Macrona z Putinem miałaby przyczynić się do „normalnego i pełnego szacunku dialogu” oraz budowania „konstruktywnych i przewidywalnych relacji między Rosją a UE” do których wbrew woli reszty krajów UE dąży Francja. Jak podkreślił Władimir Putin, Rosja jest na to gotowa, jeśli Unia Europejska okaże prawdziwe wzajemne zainteresowanie.

Źródło: Oficjalna strona prezydenta Rosji

Zdjęcie: YouTube.com / AFP

One thought on “Putin rozmawiał z Macronem. Wyjawił, że Rosja jest gotowa na dialog z UE

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Łukszenka poskarżył się Putinowi na rzekome ataki "jednostek samoobrony"

pt. lipiec 2 , 2021
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka poinformował, że wykryte w kraju komórki terrorystyczne, tzw. jednostki samoobrony, zaatakowały centrum łączności rosyjskiej marynarki wojennej w mieście Wilejka (obwód miński). 43. centrum łączności rosyjskiej marynarki wojennej w Wilejce (stacja radiowa Antej) działa w obwodzie mińskim od stycznia 1964 r. i zapewnia łączność na superdługich falach […]