Putin rozmawiał z Macronem o Afganistanie i Ukrainie

1

W czwartek Władimir Putin i Emmanuel Macron w rozmowie telefonicznej omówili sytuację w Afganistanie, zwracając uwagę na znaczenie rozwiązywania problemów humanitarnych. 

„Sytuacja w Afganistanie po dojściu do władzy ruchu talibów (zakazanego w Federacji Rosyjskiej) została dokładnie przemyślana. Obie strony zwróciły uwagę na znaczenie zapewnienia bezpieczeństwa ludności cywilnej i rozwiązania pilnych problemów humanitarnych” – czytamy w komunikacie Kremla.

Czytaj również: Putin rozmawiał z Macronem. Wyjawił, że Rosja jest gotowa na dialog z UE

Jak zaznaczono na Kremlu, podczas rozmowy Putina i Macrona wyrażono „gotowość poprzez wspólne wysiłki, m.in. w ramach Rady Bezpieczeństwa ONZ i Grupy Dwudziestu, pomóc w zaprowadzeniu pokoju i stabilności w Afganistanie”.

Ponadto prezydenci Rosji i Francji opowiedzieli się za kontynuowaniem rozmów w sprawie irańskiego porozumienia nuklearnego, a Putin wyraził zaniepokojenie utrzymującymi się napięciami na południowo-wschodniej Ukrainie. 

Kreml poinformował, że Putin i Macron są zdeterminowani do dalszej wspólnej pracy także nad rozwiązaniem sytuacji w Górskim Karabachu, przede wszystkim w ramach Mińskiej Grupy OBWE.

Jak poinformował serwis prasowy, prezydent Rosji na prośbę swojego francuskiego odpowiednika poinformował go o realizacji trójstronnych oświadczeń Federacji Rosyjskiej, Azerbejdżanu i Armenii w sprawie Górskiego Karabachu z 9 listopada 2020 r. i 11 stycznia 2021 r. .

Ponadto podczas rozmowy telefonicznej Putin i Macron omówili szereg innych tematów regionalnych, w tym związanych z kontynentem afrykańskim.

Źródło i zdjęcie: Kremlin.ru

One thought on “Putin rozmawiał z Macronem o Afganistanie i Ukrainie

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Hiszpania nie wpuściła rosyjskich okrętów wojennych do swojego portu

pt. sie 20 , 2021
Hiszpania zignorowała prośbę Rosji, aby zezwolić na wejście do swojego portu w Ceucie dwóm okrętom wojennym. Jak podają informacje w hiszpańskich mediach, Ministerstwo obrony kraju nie miało zastrzeżeń, ale ministerstwo spraw zagranicznych nie otrzymało ze strony Rosji niezbędnych informacji. Według dziennikarzy, 18 sierpnia do portu w Ceucie miały wpłynąć duży […]