Prezydent Zełenski powołał szefową Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powołał 2 kwietnia Polinę Łysenko na szefową Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji.

Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji zostało powołane decyzją Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy 11 marca tego roku.

Podczas jego tworzenia prezydent Wołodymyr Zełenski podkreślał, że „Ukraina jest liderem w walce z propagandą” i wyraził nadzieję, że Centrum będzie w przyszłości nie tylko krajowym, ale i międzynarodowym organem zwalczającym propagandę.

Polina Łysenko, nowa szefowa Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji, podkreśliła, że ​​organ powołany został do przeciwdziałania zagrożeniom dla bezpieczeństwa narodowego i interesów narodowych Ukrainy w sferze informacyjnej, zwalczania propagandy, destrukcyjnej dezinformacji i kampanii oraz zapobiegania manipulacji opinią publiczną.

– Centrum powinno stać się niezawodną tarczą dla obywateli i państwa przed zagrożeniami informacyjnymi, które rodzą się zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz kraju i mają na celu wstrząsanie instytucjami państwowymi i manipulowanie opinią publiczną – stwierdziła w piątek Łysenko.

Prezentacja Centrum odbędzie się 6 kwietnia.

Źródło i zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Separatyści z DNR są przekonani o zbliżającym się natarciu

pon. kw. 5 , 2021
Przywódca nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin na antenie rządowego kanału Rossiya24 stwierdził, że nie widzi szans na kontynuowanie procesu pokojowego i że spodziewa się natarcia sił ukraińskich. W programie Aleksandra Karejewskiego wypowiedzieli się przedstawiciele separatystycznych republik Donieckiej i Ługańskiej, w tym obecny przywódca DNR Denis Puszylin. Według jego słów […]