Prezydent Rosji Władimir Putin izoluje się z powodu otaczających go chorych na COVID-19

Władimir Putin powiedział, że w jego najbliższym otoczeniu są osoby zarażone koronawirusem, dlatego Prezydent Rosji udaje się na samoizolację. 

Putin powiedział, że musi przestrzegać reżimu samoizolacji w związku ze zidentyfikowanymi przypadkami COVID w jego środowisku. Dzięki temu w szczycie Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (uczestnicy – ​​Białoruś, Armenia, Kazachstan, Kirgistan, Rosja, Tadżykistan) oraz Szanghajskiej Organizacji Współpracy w Duszanbe Putin będzie uczestniczył online. 

Przywódca Rosji opowiedział o swojej decyzji w rozmowie telefonicznej z prezydentem Tadżykistanu Emomali Rachmonem.

Rzecznik prezydenta Rosji podkreśla, że Putin zdał test na Covid-19, który był negatywny.

Przywódca Kremla również powiedział, że został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi (otrzymał dwie dawki). 30 czerwca Putin powiedział, że został poproszony o nieujawnianie nazwy leku. Według niego, w momencie szczepienia w Rosji były dostępne dwa krajowe leki: „EpiVakKorona” i „Sputnik V”.

W przeciwieństwie do wielu światowych przywódców Putin nie zapraszał mediów ani nie publikował zdjęć ze swojego szczepienia na koronawirusa. 

Źródło: 24tv.ua

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Tak najprawdopodobniej wygląda teraz obóz migrantów pod Usnarzem Górnym

śr. wrz. 15 , 2021
Białoruscy pogranicznicy opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcia z obozu migrantów, którzy od niemal miesiąca koczują na granicy Białorusi z Polską. Państwowy Komitet Graniczny Białorusi opublikował zdjęcia mające przedstawiać aktualną sytuację w obozie migrantów na wysokości miejscowości Usnarz Górny. Jak twierdzą funkcjonariusze reżimu Aleksandra Łukaszenki, tuż pod granicą z Polską wciąż […]