Prezydent Argentyny ma koronawirusa. Na początku roku zaszczepił się rosyjskim Sputnikiem V

Alberto Fernández, 62-letni prezydent Argentyny, ma koronawirusa. Na początku roku Fernández szczepił się Sputnikiem V – informuje „The New York Times”.

„Chciałem Wam powiedzieć, że pod koniec dzisiejszego dnia wykonałem test na koronawirusa, który dał wynik pozytywny. Mam 37,3 stopni gorączki i lekki ból głowy” – napisał w sobotę na Twitterze Alberto Fernández.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że argentyński prezydent jest zaszczepiony. Na początku roku przyjął dwie dawki rosyjskiego Sputnika V. Jego lekarze, których cytuje „The New York Times”, podkreślają, że właśnie ze względu na przyjętą szczepionkę, objawy Fernándeza są łagodne.

Pierwszą dawkę rosyjskiej szczepionki Sputnik V polityk otrzymał 21 stycznia, a drugą dawkę 11 lutego.

Post prezydenta Argentyny skomentował Rosyjski Instytut Gamaleya, który opracował Sputnika V. Życzył prezydentowi powodzenia i oświadczył, że chociaż skuteczność szczepionki wynosi 91,6 proc., jest w pełni skuteczna w zapobieganiu bardzo ciężkim przebiegom COVID-19.

„Szczepionka zapewnia szybki powrót do zdrowia bez poważnych objawów. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!” – napisał na Twitterze Instytut.

Do argentyńskiego prezydenta zadzwonił również sam Władimir Putin. Złożył mu życzenia z okazji niedawnych urodzin i życzył szybkiego powrotu do zdrowia. Fernandez ze swojej strony podziękował prezydentowi Rosji i powtórzył słowa zaufania, z jakim odnosi się do szczepionki Sputnik V, dzięki któremu choroba rozwija się u niego w lekkiej postaci.

Źródło: „The New York Times, Kremlin.ru

Zdjęcie: Wikimedia.commons.org / Mos.ru / CC-BY-4.0

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Konflikt historyczny z Białorusią narasta. Na celowniku organizacje Polonii

wt Kwi 6 , 2021
Między Warszawą i Mińskiem narasta konflikt, a strona białoruska chce, aby jego osią stała się historia. Komentarz Bartosza Tesławskiego dla Polskiego Radia 24. Alaksandr Łukaszenka na spotkaniu poświęconym polityce zagranicznej wypowiedział się ostro na temat organizacji pozarządowych działających w kraju i finansowanych zza granicy. Szczególnie dużo uwagi poświęcił relacjom z […]