Premierzy Ukrainy, Mołdawii i Gruzji spotkają się z kierownictwem UE w Brukseli

Premierzy Ukrainy, Mołdawii i Gruzji spotkają się dziś 30 listopada w Brukseli z kierownictwem Unii Europejskiej.

Służba prasowa rządu Mołdawii poinformowała, że „Premier Natalia Gavrilica spotka się z szefami gabinetów ministrów Ukrainy i Gruzji Denisem Szmygalem i Iraklim Garibashvili w formie „stowarzyszonego trio” podczas wizyty w Brukseli we wtorek”.

Ponadto wszyscy trzej premierzy spotkają się z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem i przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

Jak informuje służba prasowa, podczas spotkania „omówione zostaną możliwości rozwoju partnerstw między państwami, promocja dialogu z Unią Europejską i osiągnięcie ładu europejskiego”. 

Przypomnijmy, że w maju ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy, Mołdawii i Gruzji podpisali w Kijowie memorandum powołujące „trio stowarzyszone”. Dokument ma na celu poruszenie trzech głównych zadań: zorganizowanie konsultacji na temat integracji europejskiej między resortami spraw zagranicznych trzech krajów, prowadzenie dialogu z instytucjami i członkami UE oraz koordynowanie stanowisk w ramach Partnerstwa Wschodniego. 

Źródło: УП

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruś zapowiedziała ćwiczenia wojskowe na granicy z Ukrainą

wt. lis 30 , 2021
Planujemy przeprowadzić ćwiczenia wspólnie z naszymi kolegami, głównym sojusznikiem strategicznym – Federacją Rosyjską – powiedział w poniedziałek białoruski minister obrony Wiktar Chrenin. 1 grudnia białoruskie wojska zaczną „aktywnie angażować się w szkolenie bojowe” – podaje BelTA. Pomóc w tym mają im Rosjanie, którzy już rozlokowani są na swojej granicy z […]