Pracownicy Russia Today zostali zatrzymani w Polsce na granicy z Białorusią

Policja z województwa podlaskiego poinformowała 15 listopada, że ​​zatrzymała na granicy z Białorusią ekipę kamerzystów Russia Today France za nielegalne przebywanie w strefie stanu wyjątkowego.

Rankiem 15 listopada policja zatrzymała dwie osoby w pobliżu wsi Usnaż-Hurny, na terenie objętym stanem wyjątkowym.

Zatrzymani okazali się pracownikami RT France i wyjaśnili, że przyszli zrobić raport. Jednocześnie nie posiadali niezbędnego zezwolenia od służby granicznej, wymaganego do przebywania w stanie wyjątkowym, w tym dla wszystkich obywateli polskich, którzy nie mieszkają i nie pracują w tej strefie i nie są przedstawicielami służb publicznych.

Na terenach Polski graniczących z Białorusią od początku września obowiązuje stan wyjątkowy, zgodnie z którym mogą tam przebywać tylko mieszkańcy i osoby posiadające specjalne zezwolenia.

Według policji obaj zatrzymani mają obywatelstwo francuskie.

Jeden z funkcjonariuszy organów ścigania wyjaśnił, że dziennikarze są obecnie w policji, ale wkrótce trafią do sądu. Grożą im kary, takie jak areszt lub grzywna.

Przypomnijmy, że stan wyjątkowy na pograniczu Polski z Białorusią obowiązuje od 2 września w związku ze sztucznym kryzysem migracyjnym wywołanym przez Aleksandra Łukaszenkę.

Według polskich strażników granicznych tylko 13 listopada odnotowano 223 próby nielegalnego przekroczenia granicy białorusko-polskiej. Z Polski deportowano około 77 osób. Były też dwie forsowne próby przekroczenia granicy.

Źródło: УП

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

UE zatwierdziła system sankcji wobec reżimu Łukaszenki za wywołanie kryzysu migracyjnego

pon. lis 15 , 2021
Ministrowie Spraw Zagranicznych Unii Europejskiej zatwierdzili kryteria nowych sankcji nakładanych na osoby i organizacje w związku ze stworzeniem sztucznego kryzysu migracyjnego na granicy białorusko-polskiej. „Ministrowie spraw zagranicznych UE oficjalnie zatwierdzili nowe kryteria sankcji wobec Białorusi. Dziś też będą mieli polityczną zgodę na nałożenie dodatkowych sankcji, ale rzeczywista lista obywateli i […]