Ponad 120 dni nieprzerwanych protestów w Białorusi

6 grudnia minął 120 dzień protestów po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich w Białorusi. W niedzielę kolejny raz Białorusini wyszli na zdecentralizowany marsz.

Według danych centrum Wiasna oraz innych, niezależnych kanałów w Telegramie zatrzymano ponad 300 osób, z których 17 wypuszczono, a 6 zabrały karetki. Marsze odbyły się w Mińsku, a także w Grodnie, Brześciu, Mozyrzu, Nowogródku, Lidzie i kilku mniejszych miastach.

Wśród zatrzymanych znaleźli się między innymi opozycjonistka Nina Bagińska, bard i poeta Władimir Lenkiewicz oraz aktor Aleksiej Saprykin. W Grodnie milicja aresztowała również dwoje korespondentów niezależnej agencji BelaPAN Marinę Charewicz i Siergieja Liudkiewicza.

W Mińsku przez około godzinę w niedzielne przedpołudnie zamknięte były wejścia na trzy centralne stacje metra. Równocześnie, jak donosi agencja BelaPAN, po raz pierwszy od 17 tygodni władze nie zdecydowały się na wyłączenie mobilnego internetu.

Źródło: BelaPAN

Fot. Беларусь: события,

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ładowanie elektryków na białoruskich stacjach Malanka stanie się płatne

wt Gru 29 , 2020
Od 1 stycznia 2021 ładowanie samochodów elektrycznych w ramach białoruskiej sieci Malanka stanie się płatne. Od 2014 do końca 2020 można było z tej usługi korzystać za darmo. Dotychczas podróżujący po Białorusi właściciele elektryków mogli cieszyć się darmowym „tankowaniem” swoich maszyn na stacjach ładowania sieci Malanka należących do Belorusnefti. Od […]