Przejście graniczne Kuźnica-Bruzgi zostało tymczasowo zamknięte

Polska Straż Graniczna poinformowała, że od wtorku od godziny 7 rano zamknięte zostanie przejście graniczne z Białorusią między miejscowościami Kuźnica Białostocka a białoruskimi Bruzgami.

„W związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, od jutra, tj. 09.11, od godz. 7.00 rano będzie zawieszony ruch graniczny na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy. Podróżni powinni się kierować na przejścia graniczne w Terespolu i Bobrownikach” – napisała na Twitterze polska Straż Graniczna.

Do odwołania zostanie zawieszony ruch zarówno towarowy, jak i osobowy. Przejście będzie zamknięte w obu kierunkach. Działać ma jedynie przejście kolejowe.

Powodem zamknięcia przejścia są wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej związane z kryzysem migracyjnym sterowanym przez reżim Aleksandra Łukaszenki. O sprawie pisaliśmy więcej >>>> TUTAJ.

Przejście graniczne Kuźnica BiałostockaBruzgi to polsko-białoruskie drogowe przejście graniczne położone w województwie podlaskim, w powiecie sokólskim, w gminie Kuźnica. Do przejścia dochodzi polska droga krajowa nr 19 oraz białoruska droga magistralna M6.

Przejście zostało uruchomione we wrześniu 1990 roku, dzięki umowie między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Białoruskiej. Normalnie czynne jest przez całą dobę. Dopuszczony jest na nim ruch osobowy i towarowy bez względu na obywatelstwo lub przynależność państwową oraz mały ruch graniczny.

Zdjęcie: Wikimedia.commons.org / Incnis Mrsi / CC-BY-SA-4.0

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Łukaszenko zabrał głos ws. kryzysu na granicy polsko-białoruskiej

wt. lis 9 , 2021
Aleksander Łukaszenko zapowiedział, że na granicę Polsko-białoruską przybędzie niedługo jeszcze więcej migrantów z Afganistanu. Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko udzielił wywiady dla rosyjskiej gazety „Obrona Narodowa” jego fragmenty, jeszcze przed publikacją, pojawiły się w serwisie agencji BelTA. Łukaszenko powiedział w nim, że „Amerykanie ich [Afgańczyków] zaprosili do siebie, ale kazali przyjąć […]