Pierwsze efekty sankcji nałożonych przez UE na samoloty Białorusi

Rząd Mateusza Morawieckiego przyjął w środę zakaz wlotu w polską przestrzeń powietrzną samolotów użytkowanych przez przewoźników z Białorusi. To efekt sankcji, które nałożyła za działania reżimu Aleksandra Łukaszenki Unia Europejska.

„Rada Ministrów przyjęła zakaz wlotu w polską przestrzeń powietrzną samolotów użytkowanych przez przewoźników z Białorusi. Jest to element realizacji sankcji, o które wnioskował podczas Rady Europejskiej premier Morawiecki” – napisał w środę na Twitterze rzecznik rządu Piotr Mueller.

Na efekty wprowadzonego zakazu nie trzeba było długo czekać. Widać je było na obrazach pokazywanych przez stronę Flightradar24.com. Jeden z samolotów białoruskiego, narodowego przewoźnika Belavia lecący z Mińska do Barcelony, tuż przed granicą z Polską zawrócił i zaczął zataczać kręgi.

Zrzut ekranu z Flightradar24.com

Według ekspertów ds. lotnictwa kręgi te były robione, żeby zrzucić paliwo, które samolot miał zatankowane na lot do Barcelony, do takiego poziomu, żeby móc bezpiecznie wylądować.

Przypomnijmy, że w poniedziałek odbył się w Brukseli szczyt Unii Europejskiej, na którym pojawili się wszyscy przywódcy wspólnoty. Razem zdecydowali, że reżim Aleksandra Łukaszenki musi zostać ukarany sankcjami za zuchwałe uziemienie samolotu linii Ryanair w Mińsku i aresztowanie opozycjonisty Ramana Pratasiewicza.

Zdjęcie: Flickr.com / Nabil Molinari

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Moskwa idzie na wojnę z... Dolce&Gabbana

czw Maj 27 , 2021
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Regionu Moskiewskiego sporządziło protokół administracyjny dotyczący… filmiku zamieszczonego na Instagramie modowego giganta Dolce&Gabbana w lutym tego roku. Nagranie nie spodobało się rosyjskim politykom i urzędnikom, bo pokazano na nim dwie całujące się kobiety. Moskiewskie MSW sprawdza, czy w nagraniach D&G nie doszło do promocji nietradycyjnych stosunków seksualnych […]