Polska Straż Graniczna: Migranci z Białorusi planują masowy szturm na granicę

Polska Staż Graniczna poinformowała na Twitterze, że obserwuje wzmożone ruchy migrantów po stronie Białorusi w obozie w rejonie Kuźnicy.

„Po 'spokojnej’ nocy w rejonie koczowiska w Kuźnicy aktualnie obserwujemy, że w to miejsce dysponowane są kolejne grupy uzbrojonych funkcjonariuszy służb białoruskich. Zauważamy wśród migrantów poruszenie. Pojawił się również telewizyjny wóz transmisyjny” – czytamy na Twitterze Straży Granicznej.

„Niektóre namioty zaczynają znikać. Cudzoziemcy dostają instrukcje, sprzęt oraz gaz od służb. Widać, że strona białoruska przygotowuje się dzisiaj na dużą próbę forsowania granicy. Nasze siły są w gotowości do działania” – zapewniają polscy pogranicznicy.

Przypomnijmy, że obóz migrantów pojawił się po białoruskiej stronie granicy 8 listopada, kiedy kilka tysięcy migrantów zostało zwiezionych przez reżim Łukaszenki w pobliże przejścia granicznego w Kuźnicy. Przełamali ogrodzenie z drutu kolczastego i próbowali przekroczyć granicę. Po klęsce ludzie rozbili w tym miejscu obóz.

W 2021 r. polscy pogranicznicy zapobiegli ponad 33 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zełenski zaapelował do Senatu USA o sankcje na Nord Stream 2

niedz. lis 14 , 2021
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski chce, aby Senat USA przyjął poprawkę, która umożliwi przywrócenie sankcji nałozonych na Nord Stream 2. „Szantażowanie Europy za pomocą gazu musi zostać na zawsze powstrzymane. Jesteśmy wdzięczni Izbie [Reprezentantów] za włączenie poprawki do NDAA, która zatrzyma Nord Stream 2. Prosimy wszystkich przyjaciół Ukrainy i Europy w […]