Polskie MSZ reaguje na zatrzymania dziennikarzy w Białorusi

Przed weekendem na stronie internetowej polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych pojawiło się oświadczenie dotyczące zatrzymań dziennikarzy portalu Tut.by oraz telewizji Bielsat.

„Od wielu miesięcy na Białorusi trwa proces niszczenia niezależnych mediów. Represje wobec dziennikarzy stały się codziennością dla ludzi, którzy starają się wykonywać swoją pracę zgodnie z prawem” – rozpoczyna swoje oświadczenie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Zdaniem polskiego resortu dyplomacji zatrzymania w redakcji portalu internetowego TUT.BY oraz w studiu nagraniowym Telewizji Biełsat, to kolejne przykłady działań ograniczających wolność słowa i prawo do rzetelnej informacji.

„Unia Europejska oraz wspólnota państw demokratycznych wielokrotnie wzywały Białoruś do wejścia na ścieżkę demokracji, w tym do zaprzestania prześladowań dziennikarzy. Dziś ponownie kierujemy ten apel do białoruskich władz. Konstruktywny dialog i respektowanie praw podstawowych to najwłaściwsze środki do osiągnięcia porozumienia na Białorusi” – czytamy w oświadczeniu MSZ.

O zatrzymaniach pisaliśmy ->>> TUTAJ.

Źródło i zdjęcie: Polskie MSZ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rekordowe upały w Rosji. Arktyka nigdy nie była tak ciepła

niedz. maj 23 , 2021
Rekordowe upały sprawiają nie tylko problem rosyjskim służbom leśnym i strażakom, którzy muszą zmagać się z pożarami lasów. Wysokie temperatury doskwierają także zwierzętom i roślinom w Arktyce, która nigdy nie była taka ciepła. Ponad 30 stopni Celsjusza – taką temperaturę pokazują obecnie temperatury w Arktyce. To efekt przechodzącej przez Rosję […]