Polska deklaruje gotowość do współpracy z prezydent-elekt Mołdawii Maią Sandu

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP opublikowało oświadczenie w związku z wyborami prezydenckimi w Mołdawii. Zapowiada gotowość do współpracy z Maią Sandu.

MSZ informuje: Polska odnotowuje spokojny przebieg obu tur wyborów prezydenckich w Republice Mołdawii. Zwycięstwo kandydatki proeuropejskiej opozycji, byłej premier Mai Sandu przyjmujemy z uznaniem, jako jasny wybór mołdawskiego społeczeństwa na rzecz demokratycznego rozwoju i pełnego przezwyciężenia negatywnych skutków lat sowieckiej dominacji, a następnie niepełnej transformacji.

Mamy nadzieję na nadanie nowej dynamiki reformom, realizowanym w Republice Mołdawii przy wsparciu UE w ramach Partnerstwa Wschodniego, i ich pełną implementację. Ufamy, że w ten sposób uda się położyć silne fundamenty pod konkurencyjną gospodarkę, co zapewni w przyszłości dobrobyt społeczeństwu mołdawskiemu.

Polska deklaruje gotowość do pełnej współpracy z prezydent-elekt Maią Sandu i rządem Republiki Mołdawii celem umocnienia pozycji tego państwa w ramach współpracy państw europejskich.

Źródło informacji: MFiPR

Fot. Some rights reserved by Lukas Plewnia / Flickr

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruski MSZ wezwał Polskę do wydania twórcy kanału NEXTA

pon. listopad 16 , 2020
Białoruski MSZ przekazał na spotkaniu z zastępcą Ambasadora RP Marcinem Wojciechowskim notę z żądaniem ekstradycji twórcy kanału NEXTA Ściapana Puciły oraz Romana Protasiewicza. Strona białoruska powołując się na konwencję ONZ przeciwko międzynarodowej przestępczości zorganizowanej, przekazała na ręce polskiego dyplomaty kopię wniosków ekstradycyjnych przygotowanych przez Prokuraturę Generalną Republiki Białorusi. Wnioski zostały […]