PISM szuka nowego dyrektora

Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pojawiła się informacja o konkursie na stanowisko dyrektora Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Obecnie tę rolę pełni Sławomir Dębski.

Minister Spraw Zagranicznych ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) – jednostki nadzorowanej przez MSZ. Swoją kandydaturę można zgłaszać do 15 grudnia.

O stanowisko dyrektora PISM może ubiegać się osoba, która zna problematykę stosunków międzynarodowych i prawa międzynarodowego, z dorobkiem publikacji o charakterze naukowym lub eksperckim. Zgłaszający się kandydaci powinni też mieć co najmniej siedmioletni staż pracy i doświadczenie w zarządzaniu zespołami ludzkimi.

Dokumenty należy składać bezpośrednio w Ministerstwie Spraw Zagranicznych lub przesłać je w terminie do 15 grudnia 2020 roku.

Sławomir Dębski, ekspert od spraw rosyjskich

Obecny dyrektor PISM Sławomir Dębski to ekspert od spraw międzynarodowych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki rosyjskiej. W swojej karierze pełnił funkcję prezesa Centrum Polsko – Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, a także zasiadał w Polsko-Rosyjskiej Grupie do Spraw Trudnych.

Stanowisko dyrektora PISM objął w lutym 2016 roku, przedtem pełnił je w okresie od 6 września 2007 roku do 12 kwietnia 2010. Z samym Instytutem jest związany od 2000 roku.

Dyrektorzy PISM są powoływani przez Prezesa Rady Ministrów na 5-letnią kadencję. W przypadku Dębskiego ta dobiegnie końca w lutym 2021.

Fot. Polish Institute of International Affairs. Zdjęcie ma charakter ilustracyjny.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Powstaje Wolny Uniwersytet Białoruski

czw Lis 26 , 2020
Studium Europy Wschodniej UW, we współpracy z przedstawicielami białoruskiej mniejszości w Polsce powołali Wolny Uniwersytet Białoruski. Jak czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie Studium Europy Wschodniej UW na Facebooku: „W odpowiedzi na budząca się świadomość narodową Białorusinów, wobec trwającej od sierpnia 2020 rewolucji, jaka ogarnęła Białoruś, uwzględniając potrzebę pomocy wobec […]