Łatuszka: pilotom Ryanaira grożono zestrzeleniem maszyny

W sieci pojawiają się kolejne wersje wydarzeń dotyczące samolotu Ryanair relacji Ateny-Wilno, który awaryjnie lądował w Mińsku. Według byłego ministra kultury Białorusi i ambasadora Pawła Łatuszki pilotom grożono, że ich maszyna zostanie zestrzelona.

Przypomnijmy, że w niedzielę samolot Ryanair, który leciał z Aten do Wilna, musiał awaryjnie lądować w Miśku. Powodem miała być informacja, którą pilotom podali białoruscy kontrolerzy lotu. Otóż podali oni, że na pokładzie jest bomba i maszyna musi lądować w Mińsku.

Ale jest też inna wersja tego komunikatu, o której w mediach społecznościowych pisze ambasador Białorusi we Francji i przy UNESCO, były minister kultury Paweł Łatuszka.

„Według naszych informacji strona białoruska poprzez kontrolerów groziła zestrzeleniem samolotu, jeśli nie przeprowadzi on awaryjnego lądowania w Mińsku” – napisał na Twitterze Paweł Łatuszka.

Dalszy bieg wydarzeń jest dobrze znany. Służby białoruskie sprawdziły samolot i okazało się, że nie ma na nim bomy. W tym czasie jednak dokonano zatrzymania Romana Protasiewicza, byłego redaktora kanału NEXTA i redaktora kanału „Беларусь головного мозга”.

Zobacz także: Białorusini porwali samolot Ryanair. Celem zatrzymanie opozycjonisty

Zdjęcie: Flickr.com / Bart Busschots

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruś ukarana dotkliwymi sankcjami za uziemienie Ryanaira i aresztowanie Pratasiewicza

wt. maj 25 , 2021
W poniedziałek odbył się w Brukseli szczyt Unii Europejskiej, na którym pojawili się wszyscy przywódcy wspólnoty. Razem zdecydowali, że reżim Aleksandra Łukaszenki musi zostać ukarany sankcjami za zuchwałe uziemienie samolotu linii Ryanair w Mińsku i aresztowanie opozycjonisty Ramana Pratasiewicza. Przywódcy UE na szczycie w Brukseli zdecydowali o nałożeniu kolejnych sankcji […]