Rzecznik Kremla ocenił relacje Rosji z UE. Wyjaśnił, co ma na nie wpływ

W piątek Dmitrij Pieskow ocenił relacje Rosji oraz Unii Europejskiej. Stwierdził, że są one zakładnikami „rusofobicznego podejścia” młodych państw Unii Europejskiej i Polski.

– Jeśli chodzi o relacje Moskwy i Brukseli, to jak pokazują ostatnie wydarzenia, relacje te są zakładnikami absolutnie rusofobicznego podejścia, przede wszystkim „młodych krajów UE” i Polski. Rzeczywiście zajmują oni dość nieprzejednane stanowisko – powiedział Dimitrij Pieskow, którego wypowiedź cytuje agencja TASS.

– Są to te same kraje, które najwięcej mówią o swoim zaniepokojeniu w związku z efemerycznym zagrożeniem, jakie widzą w Federacji Rosyjskiej – stwierdził rzecznik Kremla. Dodał, że młode kraje UE także podążają drogą potęgowania napięć na linii z Moskwą.

Pieskow nie wymienił z nazwy tych krajów, ale wspomniał, ze to na ich terytorium rozmieszczane są wojska USA.

– Widzimy żołnierzy USA czy NATO, którzy coraz bliżej przesuwają się w stronę naszych granic. (…)Rosja podejmuje kroki w celu zapewnienia swojego bezpieczeństwa. Ogółem wszystko to nie sprzyja stabilności i przewidywalności na kontynencie europejskim – zaznaczył Pieskow.

Źródło: TASS

Zdjęcie: YouTube.com / BBC News

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Czerczesow nie chce zrezygnować z trenowania reprezentacji Rosji

pt. lipiec 2 , 2021
W piątek główny trener reprezentacji Rosji w piłce nożnej Stanisław Czerczesow zorganizował konferencję prasową, na której podsumował występ kadry na Euro 2020. Stanisław Czerczesow poinformował, że jeszcze nie rozmawiał z Rosyjskim Związkiem Piłki Nożnej (RFU) na temat swojej przyszłości na stanowisku głównego trenera rosyjskiej reprezentacji. Trzeba przyznać, że reprezentacja Rosji […]