Pieskow dla CNN: Nie ma eskalacji militarnej Rosji wobec Ukrainy

Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział w rozmowie z CNN, że nie ma eskalacji militarnej ze strony Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. 

Dimitrij Pieskow w rozmowie z CNN został poproszony o komentarz w sprawie doniesień, jakoby Rosja planowała eskalację wojskową lub atak na Ukrainę.

– Widać przecież, że tak się nie dzieje. To po pierwsze – odpowiedział sekretarz prasowy prezydenta Rosji.

– Po drugie, wczoraj wieczorem słyszeliśmy oświadczenie pana Sullivana (Asystenta prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake’a Sullivana -red.). Obiecał on opublikować dowody tych oskarżeń w ciągu 24 godzin, jeśli się nie mylę. Wciąż czekamy na te dowody. Żyjemy w świecie fałszywych oskarżeń lub fake newsów, świecie kłamstw. Dopóki nie zostanie to jakoś udowodnione, ale przez coś widocznego lub oczywistego, będziemy dalej uważać, że są to fałszywe wiadomości i fałszywe oskarżenia – dodał Pieskow.

Zaznaczył też, że Rosja nie ma nic wspólnego z atakami hakerów na strony ukraińskiego rządu. 

– Widzieliśmy te wiadomości. Nie mamy z tym nic wspólnego. Rosja nie ma nic wspólnego z tymi cyberatakami. Słyszeliśmy oskarżenia przeciwko Rosji, że za tym stoi Rosja. Ale nie przedstawiono żadnych dowodów. Postrzegamy [to] jako kontynuację innych bezpodstawnych oskarżeń przeciwko Rosji – podkreślił sekretarz Władimira Putina.

Czytaj także: Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego Ukrainy: są dowody na udział Rosji w cyberatakach

Zdjęcie: Wikimedia Commons

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Twórcy Sputnika V stworzą szczepionkę ze szczepu Delty i Omikrona

niedz. sty 16 , 2022
Naukowcy z Centrum N.F. Gamalei chcą stworzyć szczepionkę przeciwko koronawirusowi opartej na kilku szczepach wirusa jednocześnie, na przykład Delta i Omikron.  – Rozważa się i omawia [opcję] stworzenia takiego wielowartościowego Sputnika, w którym będzie zarówno szczep Delta, jak i Omikron, lub Wuhan i Omikron. Możliwe jest stworzenie takiej bardziej złożonej szczepionki […]
%d bloggers like this: