MZ Rosji: zaszczepieni Sputnikiem V będą wymagali przyjęcia jeszcze innego preparatu

1

Wiceminister zdrowia Oleg Gridnev poinformował we wtorek, że osoby, które przyjęły szczepionkę Sputnik V, będą potem wymagały zaszczepienia inną szczepionką. Podkreślił jednak, że badania w tej materii nadal jeszcze trwają.

– Dobrze, że mamy inne szczepionki oprócz Sputnika V, których zwiększa się produkcja, bo jak przewidują nasi szanowani naukowcy, w przyszłym roku być może konieczne będzie ponowne szczepienie inną szczepionką niż Sputnik V, czyli Kovivak lub Epivakkorona, ale badania w tym kierunku wciąż trwają – powiedział na posiedzeniu plenarnym w Dumie Państwowej wiceszef resortu zdrowia Rosji.

Gridnev dodał, że produkcja przemysłowa Sputnika V jest dziś znacznie większa, więc dystrybucja tego preparatu i dostaw do Federacji Rosyjskiej jest również większa.

Obecnie w Rosji zarejestrowane są cztery krajowe szczepionki przeciwko koronawirusowi. Najpopularniejszą z nich jest Sputnik V, opracowana przez Centrum Gamalei.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Flickr.com

One thought on “MZ Rosji: zaszczepieni Sputnikiem V będą wymagali przyjęcia jeszcze innego preparatu

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruś wstrzymała dostawy ropy do Polski

śr. cze 9 , 2021
Jak podaje „Rzeczpospolita” Białoruś wstrzymała w środę dostawy ropy do Polski rurociągiem „Przyjaźń”. Oficjalnie chodzi o konieczność przeprowadzenia prac remontowych. – Wstrzymanie tłoczeń ropy z Białorusi jest zgodne z miesięcznym harmonogramem przekazanym zarówno do PERN, jak i do klientów w Polsce i Niemczech – powiedziała „Rzeczpospolitej” rzeczniczka PERN, operatora rurociągu […]
%d bloggers like this: