MZ Rosji: zaszczepieni Sputnikiem V będą wymagali przyjęcia jeszcze innego preparatu

Wiceminister zdrowia Oleg Gridnev poinformował we wtorek, że osoby, które przyjęły szczepionkę Sputnik V, będą potem wymagały zaszczepienia inną szczepionką. Podkreślił jednak, że badania w tej materii nadal jeszcze trwają.

– Dobrze, że mamy inne szczepionki oprócz Sputnika V, których zwiększa się produkcja, bo jak przewidują nasi szanowani naukowcy, w przyszłym roku być może konieczne będzie ponowne szczepienie inną szczepionką niż Sputnik V, czyli Kovivak lub Epivakkorona, ale badania w tym kierunku wciąż trwają – powiedział na posiedzeniu plenarnym w Dumie Państwowej wiceszef resortu zdrowia Rosji.

Gridnev dodał, że produkcja przemysłowa Sputnika V jest dziś znacznie większa, więc dystrybucja tego preparatu i dostaw do Federacji Rosyjskiej jest również większa.

Obecnie w Rosji zarejestrowane są cztery krajowe szczepionki przeciwko koronawirusowi. Najpopularniejszą z nich jest Sputnik V, opracowana przez Centrum Gamalei.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Flickr.com

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruś wstrzymała dostawy ropy do Polski

śr Cze 9 , 2021
Jak podaje „Rzeczpospolita” Białoruś wstrzymała w środę dostawy ropy do Polski rurociągiem „Przyjaźń”. Oficjalnie chodzi o konieczność przeprowadzenia prac remontowych. – Wstrzymanie tłoczeń ropy z Białorusi jest zgodne z miesięcznym harmonogramem przekazanym zarówno do PERN, jak i do klientów w Polsce i Niemczech – powiedziała „Rzeczpospolitej” rzeczniczka PERN, operatora rurociągu […]