Odnaleziono samolot An-28, który zaginął na Syberii. Jego załoga przeżyła

1

W piątek (16 lipca) poinformowano o zaginięciu pasażerskiego samolotu An-28 na Syberii. Kontrola lotów straciła z nim łączność. Maszynę odnaleziono po tzw. twardym lądowaniu.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych podało w piątek, że na pokładzie An-28 było 19 osób, w tym dwoje dzieci i czworo członków załogi.

Samolot leciał z miasta Kiedrowyj na Syberii do Tomska. Maszyna zniknęła z radarów wkrótce po starcie i stracono z nią kontakt. Jak się potem okazało, przeprowadziła ona tzw. twarde lądowanie w obwodzie tomskim.

Nie wiadomo na razie, dlaczego samolot musiał lądować. Wiadomo, że wszyscy na jego pokładzie przeżyli, ale maszyna jest poważnie uszkodzona.

Zdjęcie: Flickr.com / Aleksander Markin. Александр Маркин

One thought on “Odnaleziono samolot An-28, który zaginął na Syberii. Jego załoga przeżyła

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruskie służby dokonały rewizji w mieszkaniach współpracowników Biełsatu

pt. lipiec 16 , 2021
Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy poinformowało w piątek o rewizjach w mieszkaniach współpracowników telewizji Biełsat: Hleba Łabadzienki, Haliny Abakunczyk oraz Ihara Iliasza. Od trzech dni trwają rewizje w biurach białoruskich organizacji pozarządowych, redakcjach, mieszkaniach dziennikarzy i aktywistów oraz w biurach partii politycznych. W piątek przeszukano mieszkania Hleba Łabadzienki, Haliny Abakunczyk oraz Ihara […]