Nowe fakty ws. spotkania Zełenskiego z Putinem

– Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest gotów w każdej chwili spotkać się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem w celu omówienia kwestii terytoriów niekontrolowanych przez Kijów – powiedział rzecznik prasowy Zełenskiego Siergiej Nikiforow w niedzielę na Kanaldom.tv.

– Rzeczywiście, jest wola prezydenta Ukrainy, aby spotkać się osobiście z prezydentem Rosji w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu, oczywiście na terytorium neutralnym, czy to na linii kontaktowej, czy gdziekolwiek indziej na terytorium neutralnym, nie w Rosji, nie na Ukrainie – powiedział Siergiej Nikiforow .

Nikiforow podkreślił jednak, że na tym spotkaniu prezydent Ukrainy chciałby omówić kwestię Krymu, a także terytoriów niekontrolowanych. 

– Słyszeliście stanowisko prezydenta Rosji, że jest gotowy do spotkania. Ale kwestia Krymu nie może być umieszczona w porządku obrad tego spotkania. Więc po co się spotykać? Spotkać się, by omówić co? Ja nie wiem. Jaki temat jest teraz ważniejszy w stosunkach między Rosją a Ukrainą niż okupacja niektórych terytoriów Ukrainy przez Rosję? – pytał rzecznik Zełenskiego.

Dodał, że spotkanie obu przywódców „na dłuższą metę zależy od Rosji”.

W kwietniu Zełenski ogłosił chęć spotkania się z Putinem w celu omówienia konfliktu we wschodniej Ukrainie. 22 kwietnia prezydent Rosji, komentując propozycję Zełenskiego o osobistym spotkaniu, zaznaczył, że jeśli chodzi o omówienie problemów Donbasu, to kierownictwo Ukrainy powinno przede wszystkim spotkać się z przywódcami Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej.

Źródło: Kanaldom.tv

Zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Co przyniosą rosyjskie wybory parlamentarne?

pon. wrz. 13 , 2021
Tegoroczne wybory do Dumy, czyli niższej izby parlamentu Federacji Rosyjskiej, od miesięcy budzą mnóstwo emocji i kontrowersji. Ich wynik może ostatecznie zapewnić nieograniczoną władzę partii rządzącej – Jednej Rosji (JR), oraz kierującemu nią (choć oficjalnie nie jest on nawet jej członkiem) rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi. Głosowanie w wyborach potrwa od […]
wybory do Dumy Państwowej w Rosji zapewne znów wygra rządząca Jedna Rosja