Niemcy dostarczą Ukrainie 1,5 miliona dawek szczepionki na COVID-19

Niemiecki rząd obiecuje dostarczyć Ukrainie 1,5 miliona dawek szczepionki na koronawirusa. W Berlinie uważają to za ważny krok.

„Mamy przyjazne stosunki z Ukrainą i chcemy wspólnie pokonywać wyzwania. I cieszę się, że w walce z pandemią koronawirusa możemy dziś obiecać Ukrainie, że dostanie 1,5 miliona dawek szczepionki. To bardzo ważny krok” – powiedziała Merkel podczas wspólnej konferencji z Zełenskim.

Jednocześnie nie określiła, kiedy i jaka szczepionka zostanie dostarczona na Ukrainę.

Należy pamiętać, że Niemcy stosują leki zarejestrowane w UE (EMA) – Pfizer / BioNTech, AstraZeneca, Moderna i Johnson & Johnson. Jak dotąd ponad 42% populacji kraju zostało w pełni zaszczepionych.

Źródło: hromadske.ua

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Łukaszenka spotka się z Putinem w Petersburgu

wt. lipiec 13 , 2021
Prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka leci do Petersburga, gdzie spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Spotkanie było uzgodnione 1 lipca podczas rozmowy telefonicznej. Służba prasowa Łukaszenki informuje: „13 lipca Łukaszenko złoży roboczą wizytę w Federacji Rosyjskiej. W Petersburgu odbędzie się spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, podczas którego szefowie państw […]