Niemcy chcą zatrzymać falę migracji przez Białoruś

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas powiedział w poniedziałek, że RFN rozważa nałożenie sankcji na linie lotnicze pomagające Białorusi zwozić migrantów do UE – podaje „Die Zeit”.

Przypomnijmy, ze ostatnio Irak pod naciskiem KE zdecydował się zawiesić loty do Mińska, którymi do Białorusi przybywali migranci, transportowani następnie przez reżim Aleksandra Łukaszenki na granicę z UE.

Stamtąd przez Polskę, Litwę lub Łotwę próbują przedrzeć się do Niemiec.

W trakcie spotkania szefów dyplomacji państw Unii Europejskiej w Luksemburgu niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas poinformował o pomyśle nałożenia sankcji na linie lotnicze, które pomagają zwozić migrantów do Białorusi.

Jak podaje „Die Zeit” Maas nazwał Łukaszenkę „szefem państwowej siatki przemytniczej” i zauważył, że działania samozwańczego prezydenta Białorusi to odwet za poprzednie sankcje.

Szef dyplomacji Niemiec zaapelował do krajów UE o przychylenie się do pomysłu sankcjonowania linii lotniczych, które pomagają Łukaszence.

Zdjęcie: President.gov.by

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Szef Dumy Rosji chce odebrania Pokojowej Nagrody Nobla tym, którzy łamią prawa człowieka

pon. paź 18 , 2021
Na swoim kanale na Telegramie  Wiaczesław Wołodin stwierdził, że Pokojowa Nagroda Nobla powinna być odbierana tym, którzy potem łamią prawa człowieka. Przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej przypomniał, że wola Alfreda Nobla głosi, że środki z funduszu należy przekazać „tym, którzy wnoszą znaczący wkład w zjednoczenie narodów, likwidację lub zmniejszenie liczebności stałych armii czy rozwój […]