Niemcy nie będą czekać na KE. Sami chcą negocjować z Rosją kupno Sputnika V

Komisja Europejska nadal odmawia porozumienia z Rosją na dostawy szczepionki Sputnik V, więc minister zdrowia Niemiec chce wziąć sprawy we własne ręce. Jens Spahn planuje, żeby jego kraj sam zakupił preparat z Rosji, gdy ten zdobędzie tylko aprobatę Europejskiej Agencji Leków (EMA).

– Dostawy rosyjskiej szczepionki będą miały sens tylko wtedy, gdy nastąpią w ciągu najbliższych dwóch do czterech lub najdłużej pięciu miesięcy. Po tym czasie będziemy mieli już wystarczająco dużo szczepionek innych producentów – powiedział w czwartek w rozmowie z radiem WDR5 minister zdrowia Niemiec, Jens Spahn.

Dodał jednak, że najpierw konieczne jest dostarczenie przez Rosję wymaganych przez Europejską Agencję Leków danych na temat tej szczepionki i wydanie przez EMA zezwolenia na jej stosowanie w Europie.

Niemcy chcą bowiem sami, bez udziału Komisji Europejskiej, wynegocjować z Rosją dwustronne porozumienie w sprawie dostaw szczepionki Sputnik V.

Unia Europejska jest bowiem nadal sceptycznie nastawiona do preparatu przeciwko koronawirusowi z Rosji. Potwierdzili to na posiedzeniu ministrowie zdrowia państw członkowskich.

Źródło: WDR5

Zdjęcie: Flickr.com / Marco Verch Professional Photographer 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Szef EPL chce zaostrzenia sankcji wobec Rosji

niedz. kwiecień 11 , 2021
Przewodniczący parlamentarnej części Europejskiej Partii Ludowej (EPL) – Manfred Weber wezwał w wywiadzie dla grupy medialnej Funke do zaostrzenia europejskich i amerykańskich sankcji wobec Rosji w przypadku eskalacji sytuacji we wschodniej Ukrainie lub pogorszenia stanu zdrowia Aleksieja Nawalnego. Zdaniem Manfreda Webera Rosja „kontynuuje przebieg niebezpiecznych prowokacji, a wzmocnienie obecności wojskowej […]