Napad na bank w centrum Kijowa: napastnik schwytany

W oddziale Universal Banku przy ulicy Chmielnickiego w centrum Kijowa doszło do napadu. Mężczyzna groził wysadzeniem budynku.

W południe sprawa została zgłoszona na policję. Pracownica banku zgłosiła, że do oddziału przyszedł mężczyzna w wieku około 35 lat, który twierdził że w jego plecaku znajduje się bomba i sam poprosił o wezwanie policji. W budynku na własne życzenie pozostał kierownik oddziału, pozostali pracownicy opuścili bank. Okoliczne ulice zostały wyłączone z ruchu.

Około godziny 14:00 czasu kijowskiego wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy ujawnił personalia napastnika. Jest nim 32-letni obywatel Uzbekistanu Suchrob Karimow. Jak pisze wiceminister, terrorysta jest najprawdopodobniej niezrównoważony psychicznie. Na miejscu wydarzeń współpracowali pracownicy policji i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

АПДЕЙТЗа попередньою інформацією, особою, яка погрожує терористичним актом, є громадянин Узбекистану – Карімов Сухроб…

Opublikowany przez Антон Геращенко Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Do żądań Karimowa miało należeć umożliwienie występu na żywo w trzech ukraińskich kanałach telewizyjnych. Dziennikarzy poproszono o oddalenie się od budynku. Ostatecznie, jak donosi Hromadske, napastnikowi pozwolono wystąpić dla kanału 112, który zarejestrował również moment zatrzymania. Swoje wystąpienie miał zacząć od przedstawienia się jako „Święty duch – Bóg”, po czym skrytykował bieżącą sytuację polityczną na Ukrainie.

Od 22 lipca w dziewięciu obwodach Ukrainy funkcjonuje reżim zaostrzonej ostrożności, wprowadzony po porwaniu autobusu w centrum Łucka na Wołyniu.

Źródło: Hromadske
Zdjęcie Youtube: ZIK

Zobacz także:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Amerykańska flota odbyła wraz z sojusznikami manewry na Morzu Czarnym

pon Sie 3 , 2020
Marynarka Wojenna oraz Siły Powietrzne USA odbyły 2 sierpnia manewry na Morzu Czarnym. Wziął w nich udział niszczyciel rakietowy USS Porter, samoloty oraz drony. Ćwiczenia odbywały się już po raz 20 w ramach corocznych amerykańsko-ukraińskich manewrów Sea Breeze . W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa zdecydowano się po […]