Najbliżsi współpracownicy Nawalnego znaleźli się na liście terrorystów w Rosji

Rosfinmonitoring dodał współpracowników Nawalnego, Wołkowa i Żdanowa, do „listy terrorystów i ekstremistów”. Środek zabezpieczenia oznacza również zawieszenie dla nich usług bankowych.

Odpowiednie wpisy pojawiły się w rejestrze Rosfinmonitoringu w piątek.

Zgodnie z prawem banki zamrażają środki osób znajdujących się na tej liście i zawieszają ich obsługę.

Współpracownicy Nawalnego będą mieli zablokowane konta bankowe, co uniemożliwi im dokonywanie jakichkolwiek transakcji kartą, pobranie kredytu czy znalezienie pracy.

Dzień wcześniej współpracownicy Aleksieja Nawalnego poinformowali, że amerykański program CNN,  a także serwis streamingowy HBO Max, pokażą film dokumentalny o otruciu Nawalnego i całym śledztwie FBK.

Przypomnijmy, że 28 września ubiegłego roku Komitet śledczy RF ogłosił wszczęcie przeciwko Nawalnemu i jego najbliższym współpracownikom sprawy karnej w sprawie utworzenia społeczności ekstremistów i udziału w niej.

Na danym etapie Nawalny odbywa karę w kolonii w obwodzie włodzimierskim. Wołkow i Żdanow są poszukiwani w Rosji.

Źródło: УП

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Minister spraw zagranicznych Niemiec po wizycie na Ukrainie odwiedzi Rosję

sob. sty 15 , 2022
W poniedziałek 17 stycznia Annalena Baerbock odwiedzi Kijów, a potem odwiedzi Moskwę. Omówi z Dmitrijem Kulebą i Siergiejem Ławrowem odnowienie „formatu normandzkiego” i kwestie bezpieczeństwa. „Negocjacje z Rosją nie były prowadzone od dwóch lat, więc nie sądzę, aby ktokolwiek siedział przy stole negocjacyjnym przez kilka godzin, czekając na decyzję”- powiedziała […]