Naczelny lekarz szpitala w Osetii Północnej trafił do aresztu domowego

1

Jak podaje TASS, naczelny lekarz szpitala w Osetii Północnej, Władimir Pliev trafił do aresztu domowego. Chodzi o wypadek w jego placówce, w wyniku którego zmarło 11 pacjentów chorych na COVID-19.

Leninski Sąd Rejonowy we Władykaukazie wysłał na dwa miesiące Władimira Plieva, naczelnego lekarza republikańskiego szpitala klinicznego w Północnej Osetii, do aresztu domowego.

Jest to środek tymczasowy przed procesem dotyczącym wypadku w jego placówce.

Czytaj również: Rosja odnotowała trzeci rekordowy rezultat dobowy zgonów na COVID-19

Przypomnijmy, że 9 sierpnia w republikańskim szpitalu klinicznym w Północnej Osetii zmarło dziewięć osób zakażonych koronawirusem, które były w stanie krytycznym i wymagały dostępu do tlenu.

Niestety w wyniku pęknięcia rury nie dostawały one go, w wyniku czego zmarły. Kolejnego dnia w tych samych okolicznościach zmarły jeszcze dwie osoby.

10 sierpnia śledczy zatrzymali naczelnego lekarza szpitala. Jest on podejrzany o świadczenie usług niespełniających wymogów bezpieczeństwa, co skutkowało śmiercią pacjentów. 

Źródło: TASS

Zdjęcie: Zrzut ekranu z YouTube.com / DW

One thought on “Naczelny lekarz szpitala w Osetii Północnej trafił do aresztu domowego

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosja odnotowała trzeci rekordowy rezultat dobowy zgonów na COVID-19

sob. sierpień 14 , 2021
Liczba zgonów w Rosji z powodu koronawirusa wzrosła w ciągu ostatniej doby o 819 do 169 683. To trzeci tak wysoki wskaźnik w tym kraju od początku pandemii. Maksymalna dobowa liczba zgonów w Rosji jest przekraczana trzeci dzień z rzędu: w czwartek centrala zgłosiła 808 zgonów, w piątek – 815, […]