Naczelny lekarz szpitala w Osetii Północnej trafił do aresztu domowego

1

Jak podaje TASS, naczelny lekarz szpitala w Osetii Północnej, Władimir Pliev trafił do aresztu domowego. Chodzi o wypadek w jego placówce, w wyniku którego zmarło 11 pacjentów chorych na COVID-19.

Leninski Sąd Rejonowy we Władykaukazie wysłał na dwa miesiące Władimira Plieva, naczelnego lekarza republikańskiego szpitala klinicznego w Północnej Osetii, do aresztu domowego.

Jest to środek tymczasowy przed procesem dotyczącym wypadku w jego placówce.

Czytaj również: Rosja odnotowała trzeci rekordowy rezultat dobowy zgonów na COVID-19

Przypomnijmy, że 9 sierpnia w republikańskim szpitalu klinicznym w Północnej Osetii zmarło dziewięć osób zakażonych koronawirusem, które były w stanie krytycznym i wymagały dostępu do tlenu.

Niestety w wyniku pęknięcia rury nie dostawały one go, w wyniku czego zmarły. Kolejnego dnia w tych samych okolicznościach zmarły jeszcze dwie osoby.

10 sierpnia śledczy zatrzymali naczelnego lekarza szpitala. Jest on podejrzany o świadczenie usług niespełniających wymogów bezpieczeństwa, co skutkowało śmiercią pacjentów. 

Źródło: TASS

Zdjęcie: Zrzut ekranu z YouTube.com / DW

One thought on “Naczelny lekarz szpitala w Osetii Północnej trafił do aresztu domowego

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosja odnotowała trzeci rekordowy rezultat dobowy zgonów na COVID-19

sob. sie 14 , 2021
Liczba zgonów w Rosji z powodu koronawirusa wzrosła w ciągu ostatniej doby o 819 do 169 683. To trzeci tak wysoki wskaźnik w tym kraju od początku pandemii. Maksymalna dobowa liczba zgonów w Rosji jest przekraczana trzeci dzień z rzędu: w czwartek centrala zgłosiła 808 zgonów, w piątek – 815, […]