Na Ukrainie rozpoczęły się manewry wojskowe „Trzy miecze”

W obwodzie lwowskim rozpoczęły się międzynarodowe manewry „Trzy miecze 2021”. Biorą w nich udział wojska Trójkąta Lubelskiego i USA.

W szkoleniu bierze udział 1200 żołnierzy z Ukrainy, Polski, Litwy, którzy są członkami brygady litewsko-polsko-ukraińskiej im. hetmana wielkiego Konstantego Ostrogskiego oraz oddziały USA. Poinformowano, że ćwiczenia te będą miały charakter czysto defensywny.

„Trzy miecze 2021” odbywają się po raz pierwszy na Ukrainie. Mają na celu poprawę i pogłębienie partnerstwa i współpracy wojskowej między państwami Trójkąta Lubelskiego: Polską, Litwą i Ukrainą. „Trzy miecze 2021” (Three Swords 21) to manewry zainicjowane podczas rozmów Szefów Sztabów Generalnych Polski i Ukrainy, które odbyły się w dniach 22-23 sierpnia 2019 r.

Ponieważ jest to jedno z największych ćwiczeń wojskowych, teren poligonu w Jaworowie jest strzeżony przez jednostki Wojskowej Służby Policyjnej Sił Zbrojnych Ukrainy. W ćwiczeniach weźmie również udział 200 jednostek sprzętu z 4 krajów – Litwy, Polski, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. Manewry potrwają do 30 lipca.

THREE SWORDS 21 to ćwiczenia z udziałem pododdziałów z Ukrainy, Polski, Litwy oraz przedstawicieli  USA.  Docelowo ma być ono organizowane cyklicznie co dwa lata w ramach programu partnerstwa z Litwą, Polską i Ukrainą, a jego głównym celem jest ocena zdolności do operacji jednostek afiliowanych pod przywództwem Dowództwa LITPOLUKRBRIG.

Źródło: Radio Swoboda

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zełenski udał się na granicę z okupowaną Abchazją

pon Lip 19 , 2021
Podczas wizyty roboczej w Gruzji prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski udał się na granicę z okupowaną Abchazją. Zełenski przeszedł przez most Ingura, który jest jedynym punktem kontrolnym w regionie, i rozmawiał z przedstawicielami misji obserwacyjnej UE w Gruzji. Zdaniem szefa misji Marka Schiegla praca na punkcie kontrolnym była ograniczona z powodu […]
Zełeński na moście granicznym między Gruzją i Abchazją