Na Ukrainie planują otworzyć nowe przejścia graniczne na granicy z Polską i Słowacją

Na granicy ukraińsko-polskiej w obwodzie lwowskim i wołyńskim, a także na Zakarpaciu – na granicy z Polską i Słowacją – planuje się otworzyć 3-4 nowe przejścia graniczne. O tym poinformował ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca. 

Ambasador wypowiedział się w ten sposób: „Nie możemy otwierać przejść granicznych tylko z naszej strony. Tak, mamy plany, mamy międzyresortową komisję, która opracowuje plany otwierania przejść granicznych. Mamy doświadczenie, są miejsca, w których chcielibyśmy je otworzyć. To około 3-4 nowe punkty kontrolne: pod Przemyślem, w obwodzie wołyńskim i lwowskim. Może nawet na Zakarpaciu, chociaż tam ten punkt kontrolny prawdopodobnie będzie wyłącznie dla pieszych”.

Czytaj również: Ukraina chce stworzyć państwowe linie lotnicze

Jednocześnie, według Deszczycy, sprawę komplikuje fakt, że w pobliżu granicy znajdują się parki narodowe. W szczególności na Zakarpaciu strefa przygraniczna znajduje się na terenie Użańskiego Parku Narodowego, na Słowacji – Połoniny, w Polsce – Bieszczady. Co też wymusza dodatkowego pozwolenia na budowanie przejścia na terenie parku narodowego. 

Ogółem na dzień dzisiejszy na granicy ukraińsko-polskiej znajduje się 13 przejść granicznych, a na granicy ze Słowacją 6.

Źródło: УП

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Makary Małachouski na wolności. Zatrzymanego wypuszczono z aresztu

pon. wrz. 13 , 2021
Obywatel Białorusi przebywający w Polsce od 2020 na podstawie wizy humanitarnej został zatrzymany w związku z listem gończym wystawionym przez białoruską prokuraturę. O sprawie poinformował szef Białoruskiego Domu w Warszawie Aleś Zarembiuk. Małachouski został zatrzymany w Piasecznie, w niedzielę późnym wieczorem. Małachouski znajduje się na liście poszukiwanych przez Interpol na […]