Na Ukrainę przybyło 80 ton amunicji z USA

Ukraina otrzymała kolejną – już czwartą – partię pomocy obronnej ze Stanów Zjednoczonych: około 80 ton amunicji.

„Ukraina otrzymała ze Stanów Zjednoczonych około 80 000 kilogramów amunicji. Była to czwarta dostawa pomocy w zakresie bezpieczeństwa dla Ukrainy ze Stanów Zjednoczonych. Demonstruje to zaangażowanie USA w sukces stabilnej, demokratycznej i wolnej Ukrainy ”- powiadomili pracownicy ambasady USA na Ukrainie na Twitterze.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie zostało dostarczone. Na opublikowanych zdjęciach widać palety ze skrzynkami, podobnymi do tych z granatnikami 40 mm, które były dostarczane w ramach poprzednich partii. W każdej skrzyni znajdują się 32 ładunki.

Czytaj również: Amerykanie ostrzegają: Rosja może planować inwazję na Ukrainę

Przypomnijmy, że w ciągu ostatniego miesiąca, czyli 10 i 18 października, na Ukrainę dostarczono dwie poprzednie partie uzbrojenia. Pomoc Siłom Zbrojnym Ukrainy obejmuje amunicję, broń przeciwpancerną i precyzyjną, sprzęt medyczny itp.

„60 mln dolarów pomocy w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego umożliwiły porozumienia zawarte podczas niedawnej wizyty prezydenta Ukrainy w Stanach Zjednoczonych” – poinformowało ukraińskie Ministerstwo Obrony.

Od 2014 roku Stany Zjednoczone przekazały Ukrainie ponad 2,5 miliarda dolarów pomocy w zakresie bezpieczeństwa.

W ramach pomocy logistycznej dla Ukrainy Stany Zjednoczone budują szereg obiektów dla Marynarki Wojennej Ukrainy – np. nową bazę morską w Oczakowie i koszary dla piechoty morskiej w Mikołajowie, a także szereg innych obiektów dla Sił Zbrojnych i Gwardii Narodowej Ukrainy.

Źródło: УП

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Merkel rozmawiała z Łukaszenką 50 minut

pon. lis 15 , 2021
Niemal godzinę rozmawiała z prezydentem Alaksandrem Łukaszenką pełniąca obowiązki kanclerz Niemiec Angela Merkel. Rozmowa dotyczyła rozwiązania kryzysu migracyjnego. Portal BELTA informuje, że rozmowa telefoniczna Alaksandra Łukaszenki i Angeli Merkel odbyła się w poniedziałek wieczorem i trwała około 50 minut. Podczas rozmowy omówiono szereg problemów, przede wszystkim sytuację związaną z kryzysem […]