Na Ukrainę dotarła partia dodatkowej pomocy w zakresie bezpieczeństwa ze Stanów Zjednoczonych

Na lotnisko Boryspol przyleciał samolot z ładunkiem międzynarodowej pomocy technicznej ze Stanów Zjednoczonych.

„W ramach realizacji dodatkowej pomocy bezpieczeństwa ze strony rządu Stanów Zjednoczonych dla Sił Zbrojnych Ukrainy w wyniku porozumień osiągniętych podczas niedawnej wizyty prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych, na Ukrainę przybyła międzynarodowa pomoc techniczna” – informuje Ministerstwo Obrony Ukrainy.

„Towary przybywają w kilku partiach, z których jedna dotarła dzisiaj” – powiedzieli w Ministerstwie.

„Oprócz wcześniej uzgodnionej kwoty 250 milionów dolarów, Ukraina otrzymuje od amerykańskich partnerów sprzęt medyczny, broń, niezbędną amunicję, broń precyzyjną i sprzęt do obserwacji radarowej za kolejne 60 milionów dolarów” – czytamy w oświadczeniu.

Odnotowano, że ładunek międzynarodowej pomocy technicznej dotarł zgodnie z ustaleniami zawartymi podczas wizyty prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych.

W sumie od 2014 roku Ukraina otrzymała wsparcie logistyczne od Stanów Zjednoczonych na łączną kwotę ponad 2 miliardów dolarów.

Udzielenie przez rząd Stanów Zjednoczonych dodatkowej pomocy w zakresie bezpieczeństwa Siłom Zbrojnym Ukrainy jest kolejnym dowodem na niewzruszone partnerstwo strategiczne między naszymi państwami.

Źródło: УП

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ukraina ma ustawę zakazującą antysemityzmu

niedz. październik 10 , 2021
Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę O zapobieganiu i przeciwdziałaniu antysemityzmowi na Ukrainie, uchwaloną przez Radę Najwyższą 22 września 2021 r. Dokument ma na celu stworzenie mechanizmu legislacyjnego do zwalczania antysemityzmu na Ukrainie i zapobiegania jego przejawom w celu ochrony praw człowieka, zapobiegania przypadkom ksenofobii, rasizmu i dyskryminacji. Wdrożenie tej ustawy […]