Rosja wydala ze swojego kraju dyplomatów Litwy, Łotwy i Estonii

W środę Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji poinformowało, że przedstawiciele ambasad Litwy, Łotwy i Estonii dostali noty dyplomatyczne. Mówiły one o wydaleniu części ich dyplomatów z terytorium Federacji Rosyjskiej. Łącznie kraj ma opuścić 4 pracowników ambasad.

W środę na plac Smoleński do siedziby MSZ zostali wezwani ambasador Łotwy Maris Riekstins, ambasador Litwy Eitvydas Bayarunas i Charge d’Affaires Estonii Piret Reintamm Benno.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji poinformowało ich, że szefowie placówek dyplomatycznych Federacji Rosyjskiej protestują przeciwko „prowokacyjnym, nieuzasadnionym działaniom” na rzecz wydalenia pracowników rosyjskich ambasad z krajów bałtyckich. 

„Wskazuje się na to, że Ryga, Wilno i Tallin nadal zmierzają utrzymywać jawnie wrogi kurs wobec Moskwy, ukrywając się w tym przypadku za pseudosolidarnością z masowymi działaniami Czech wobec Federacji Rosyjskiej” – czytamy w komunikacie MSZ. 

Dlatego też, w oparciu o zasadę wzajemności, MSZ zażądało, aby dwóch pracowników ambasady Litwy oraz po jednym pracowniku z ambasad Estonii i Łotwy opuścili terytorium Rosji w ciągu siedmiu dni. Przypomnijmy, że 23 kwietnia Łotwa, Litwa i Estonia ogłosiły podobne działania wobec takiej samej liczby dyplomatów rosyjskich w swoich krajach.

Źródło: MSZ Rosji

Zdjęcie: Flickr.com / Ana Paula Hirama

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Miedwiediew zabrał głos na temat czterodniowego tygodnia pracy

śr. kw. 28 , 2021
Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew odpowiadał w środę na pytania użytkowników portalu społecznościowego „VKontakte”. Jedno z nich dotyczyło czterodniowego tygodnia pracy. Odpowiedź byłego premiera i prezydenta Rosji nie pozostawia złudzeń. Dmitrij Miedwiediew wystąpił w środę relacji na żywo w mediach społecznościowych. Za pomocą VKLive odpowiadał na pytania użytkowników. […]