MSZ Rosji obiecuje odpowiedzieć na dowolne nieprzyjazne kroki USA

Siergiej Ławrow zapowiedział, że w przypadku wprowadzenia nowych sankcji przez USA Rosja będzie reagować. To odpowiedź na słowa Waszyngtonu o „wrogich działaniach” Kremla.

Szef rosyjskiej dyplomacji poinformował o tym w czwartek na konferencji prasowej z wicepremierem Kazachstanu i szefem tamtejszego MSZ Muchtarom Tleuberdi.

Czytaj również: Zełeński rozmawiał z Bidenem. Donieck ogłasza mobilizację

„Będziemy reagować na wszelkie nieprzyjazne kroki, to oczywiste. Na razie nie widziałem jakichś konkretnych decyzji, nic się nie pojawiło. Czytałem doniesienia o tym, że administracja (USA – red.) zakończyła przegląd „wrogich działań” Rosji. Jakoś bardzo szybko udało się to zrobić, dlatego że zazwyczaj oskarża się nas o taką liczbę grzechów, że nie da się tego zrobić w kilka tygodni, a nawet miesięcy, ale dali radę. Prawdopodobnie ukarzą nas w innej formie” – powiedział Ławrow.

Członkowie NATO potwierdzają wsparcie dla Ukrainy

W środę, 7 kwietnia członkowie NATO i kluczowi donorzy wsparcia dla Ukrainy odbyli wirtualne spotkanie. Konferencja odbyła się na zaproszenie sekretarza obrony Wielkiej Brytanii Bena Wallace’a. Udział brali również przedstawiciele USA, Kanady, Polski i Litwy.

W podsumowaniu spotkania opublikowanym na stronie Pentagonu NATO czytamy, że liderzy zapewnili o swoim niezachwianym wsparciu dla ukraińskiej suwerenności, integralności terytorialnej i euroatlantyckich aspiracji. Przedyskutowali również kwestię wzmożonej aktywności rosyjskich wojsk w regionie.

Sekretarz prasowy Pentagonu John F. Kirby powiedział reporterom, że ciężko jest mówić o rosyjskich intencjach, wskazując na zwiększanie przez Kreml liczebności wojsk na Krymie i w innych strefach przygranicznych między Rosją i Ukrainą.

Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau w trybie nadzwyczajnym wizytować będzie dzisiaj Kijów i rozmawiać o zagrożeniu pokoju u granicy Ukrainy.

Źródło: TASS, Pentagon

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Paweł Łatuszka zapowiedział stworzenie partii politycznej

czw Kwi 8 , 2021
Jeden z liderów białoruskiej opozycji i kierownik Narodowego Zarządu Antykryzysowego Paweł Łatuszka zapowiedział utworzenie nowej partii politycznej. Nowa partia ma pozwolić Łatuszce wykorzystać jego wieloletnie polityczne i dyplomatyczne doświadczenie, dla „stworzenia nowej Białorusi”. Partia ma współuczestniczyć w tworzeniu Nowej Białorusi i jej życia politycznego. Łatuszka stwierdził, że struktura jaką jest […]