Rosyjskie MSZ chce wziąć odwet za usunięcie RT z YouTube

Rosyjskie MSZ apeluje do rosyjskich departamentów z propozycją podjęcia wzajemnych działań przeciwko hostingowi filmów na YouTube i niemieckim mediom w Rosji po zablokowaniu niemieckojęzycznych projektów RT. 

„Biorąc pod uwagę charakter tego, co się wydarzyło, co w pełni wpisuje się w logikę wojny informacyjnej rozpętanej przeciwko Rosji, przyjęcie symetrycznych środków odwetowych wobec mediów niemieckich w Rosji, zresztą wielokrotnie skazywanych za udział w ingerencji w sprawy wewnętrzne naszym kraju, wydaje się nie tylko właściwe, ale i konieczne” – czytamy w komunikacie rosyjskiego resortu dyplomacji.

Biorąc pod uwagę wielokrotne ignorowane przez stronę niemiecką wezwania do powrotu do wypełniania jej międzynarodowych zobowiązań w zakresie ochrony praw mediów i wolności słowa, MSZ Rosji stwierdza, że takie działania są ​​jedynym możliwym sposobem na pobudzenie zainteresowania partnerów konstruktywnym i znaczącym dialogiem wokół tej niedopuszczalnej sytuacji.

„Na podstawie wyników rozpatrzenia odwołania kanału RT, w którym wnioskowano o ochronę w związku z dyskryminacją, postanowiono skontaktować się z właściwymi departamentami Federacji Rosyjskiej z propozycją opracowania i przyjęcia środków odwetowych wobec hostingu YouTube i niemieckich mediów – dodaje resort.

Rosyjska dyplomacja nazwała zablokowanie niemieckojęzycznych projektów RT „aktem bezprecedensowej agresji informacyjnej” ze strony YouTube, popełnionym „z oczywistą premedytacją, jeśli nie pod naciskiem strony niemieckiej”. 

„Cel agresji na projekty rosyjskiego holdingu medialnego jest oczywisty – zagłuszać źródła informacji, które nie mieszczą się w wygodnym dla niemieckich oficjeli tle medialnym” – czytamy w oświadczeniu.

Źródło: MSZ Rosji

Zdjęcie: Flickr.com / Ana Paula Hirama

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Od początku października na Ukrainie będą wydawane tylko elektroniczne zwolnienia lekarskie

śr. wrz 29 , 2021
Ukraińscy lekarze są gotowi. Od 1 października na Ukrainie będą wydawane wyłącznie elektroniczne zwolnienia lekarskie. Od 1 października Ukraina całkowicie przestawi się na e-zwolnienia. Poinformował o tym przewodniczący Rady Najwyższej ds. Zdrowia Narodowego, Opieki Medycznej i Ubezpieczeń Zdrowotnych Mychajło Raducki. Jak poinformował poseł, od października wszystkie zwolnienia będą rejestrowane wyłącznie […]