O losie partnerki Pratasiewicza zadecyduje sąd w Mińsku

Minister Spraw Zagranicznych Białorusi poinformował w niedzielę, że o losie partnerki Ramana Pratasiewicza, Rosjance Sofii Sapiegi zadecyduje sąd w Mińsku.

Władimir Makei w niedzielnym wywiadzie dla dziennika „Kommiersant” poinformował o trwającym śledztwie dotyczącym Sofii Sapiegi. Sprawdzane jest, czy była ona zaangażowana w zarządzanie opozycyjnym wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki kanałem NEXTA.

– Dochodzenie powinno wykazać, kim ona naprawdę jest, jakie działania podjęła, czy te działania spowodowały szkody dla Białorusi, Białorusinów, na czym dokładnie polega jej zbrodnia. Tym zajmie się sąd – powiedział szef białoruskiej dyplomacji.

Makei podkreślił, że omówił jej sytuację ze stroną rosyjską. – Zajęliśmy się tą kwestią pod kątem zapewnienia jej dostępu konsularnego do ambasady rosyjskiej, rozmawiałem na ten temat z moim [rosyjskim] kolegą Siergiejem Ławrowem. Uzyskała taki dostęp – poinformował minister.

– Myślę, że działania naszych organów ścigania, także w zeszłym roku, były absolutnie adekwatne do rozwijającej się sytuacji. Gdyby protesty były pokojowe, nikt nie podjąłby zdecydowanych działań – dodał.

Źródło: „Kommiersant

Zdjęcie: European Humanities University

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Jekaterynburg: Mężczyzna otworzył ogień do przechodniów. Dwie osoby zostały ranne

niedz. maj 30 , 2021
W niedzielę w dzielnicy Khimmash w Jekaterynburgu z jednej z posesji przy ulicy Borodin oddano 10 strzałów w kierunku przechodniów. Kule raniły dwie osoby – pracownika Gwardii Narodowej oraz dziewczynkę. Oboje trafili do szpitala. – Dziś policja otrzymała informację, że w jednym z domów przy ulicy Borodin słyszano strzały. Na […]