Moskwa wprowadza obowiązkowe szczepienia przeciwko covid-19

1

Władze Moskwy jako pierwsze w Rosji wprowadziły obowiązkowe szczepienia przeciwko koronawirusowi dla niektórych grup mieszkańców. Odpowiednie decyzje naczelnych lekarzy sanitarnych w tej sprawie opublikowano w środę przed południem.

Na listę osób, które będą musiały obowiązkowo przyjąć szczepionkę na koronawirusa trafili pracownicy: handlu, gastronomii, mieszkalnictwa i usług komunalnych oraz energetyki, edukacji, opieki zdrowotnej i ochrony socjalnej, a także transportu (w tym taksówek).

Ponadto obowiązkiem szczepienia objęci zostaną pracownicy salonów kosmetycznych i urody, organizacji usług publicznych, sal zabaw i centrów rozrywki dla dzieci, teatrów, kin i sal koncertowych, muzeów i innych organizacji kultury, osoby pracujące przy imprezach rozrywkowych, pracownicy centrów wielofunkcyjnych, działów obsługi klientów banków i innych organizacji finansowych, urzędów pocztowych, a także urzędnicy metropolitalni i regionalni.

Wprowadzając tak radykalne działania, Moskwa chce do połowy sierpnia zaszczepić co najmniej 60 proc. mieszkańców pracujących w tych grupach zawodowych.

Szczepienie będzie dwuetapowe: do 15 lipca mieszkańcy mają otrzymać preparat Sputnik V, Epivakkorona lub Kovivac, a następnie przed 15 sierpnia drugą dawkę preparatu.

Za szczepienia będą odpowiadali pracodawcy. Ci, którzy nie skierują pracowników na szczepienia i nie dopilnują, żeby przyjęli preparat na covid-19, mogą zapłacić grzywnę od 30 tysięcy do nawet miliona rubli w zależności od wielkości firmy.

Zobacz także: MZ Rosji: zaszczepieni Sputnikiem V będą wymagali przyjęcia jeszcze innego preparatu

Źródło: TASS

Zdjęcie: Flickr.com / Pan American Health Organization

One thought on “Moskwa wprowadza obowiązkowe szczepienia przeciwko covid-19

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Powstanie film o procesie w Norymberdze. W rolę naczelnego prokuratora ZSRR wcieli się Siergiej Bezrukow

śr. cze 16 , 2021
Aktor Siergiej Bezrukow zagra naczelnego prokuratora ZSRR na procesach norymberskich w pełnym akcji filmie „Norymberga” w reżyserii Nikołaja Lebiediewa. „W filmie Norymberga wystąpi wielu zagranicznych aktorów z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Francji, Belgii, Austrii, Danii i innych krajów. Rolę Romana Rudenko, który był głównym oskarżycielem na procesie z ZSRR, […]