Moskwa łagodzi obostrzenia epidemiczne. Głównie chodzi o kody QR

Jak podaje agencja TASS, władze Moskwy i regionu moskiewskiego postanowiły złagodzić ograniczenia związane z koronawirusem. Od poniedziałku 19 lipca wprowadzony system kodów QR pozwalający odwiedzać kawiarnie i restauracje stanie się opcjonalny. 

W piątek burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin i gubernator obwodu moskiewskiego Andriej Worobiow poinformowali, że dzięki sprawnie prowadzonemu programowi szczepień od poniedziałku 19 lipca wprowadzają zmiany w obostrzeniach epidemicznych.

W stolicy kraju co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi podano ponad 3,8 mln osób, a w regionie moskiewskim ponad 2,4 mln, co stanowi około 30 proc. ludność miasta i regionu.

Od 19 lipca w kawiarniach i restauracjach w Moskwie użycie systemu kodów QR weryfikujących, czy ktoś jest zaszczepiony, będzie zalecane, ale nie obowiązkowe. Ponadto lokale te będą mogły pracować także w nocy. System QR nie będzie wymagany także w kinach, teatrach i salach koncertowych.

W stolicy kraju ponownie zostaną otwarte kluby bary, oraz dyskoteki, które zamknięto w połowie czerwca. Zakazane będzie natomiast nadal organizowanie imprez masowych ponad 500 osób, chyba że organizatorzy wprowadzą system QR.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Flickr.com / Ana Paula Hirama

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Odnaleziono samolot An-28, który zaginął na Syberii. Jego załoga przeżyła

pt. lipiec 16 , 2021
W piątek (16 lipca) poinformowano o zaginięciu pasażerskiego samolotu An-28 na Syberii. Kontrola lotów straciła z nim łączność. Maszynę odnaleziono po tzw. twardym lądowaniu. Rosyjskie Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych podało w piątek, że na pokładzie An-28 było 19 osób, w tym dwoje dzieci i czworo członków załogi. Samolot leciał z miasta […]