MON Białorusi wezwało do siebie attaché wojskowego Polski ws. kryzysu na granicy

1

Ministerstwo Obrony Białorusi wezwało attaché wojskowego przy Ambasadzie RP w Mińsku w sprawie kryzysu migracyjnego na granicy z Polską.

W środę 9 listopada attaché wojskowy polskiej ambasady w Mińsku, pułkownik Jarosław Kębrowski został wezwany do Ministerstwa Obrony Republiki Białorusi w sprawie kryzysu migracyjnego na granicy.

„Ministerstwo Obrony stwierdza, że ​​Ministerstwo Obrony Narodowej RP nie jest obecnie gotowe do konstruktywnego dialogu w kwestiach kontrowersyjnych lub nie chce dialogu. Niemniej jednak Białoruś wciąż czeka na propozycje inicjatyw ze strony polskiej” – podaje resort, który cytuje agencja TASS.

Czytaj więcej: Szturm z Białorusi na polską granicę? Tysiące osób koło Kuźnicy

Białoruskie MON jest również zaniepokojone wzrostem liczby polskiego personelu wojskowego w pobliżu granic Białorusi, a także „brakiem obiektywnego uzasadnienia ich lokalizacji”. 

„W tym kontekście płk Kębrowski po raz kolejny został poinformowany, że zgodnie z regionalnymi środkami zaufania i bezpieczeństwa przewiduje się wysłanie zawiadomienia i zaproszenia białoruskich obserwatorów do śledzenia działań wojskowych, w których bierze udział ponad 6 tysięcy żołnierzy” – poinformowało Ministerstwo Obrony Białorusi.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Wikimedia.commons.org / Gruszecki / CC-BY-SA-3.0

One thought on “MON Białorusi wezwało do siebie attaché wojskowego Polski ws. kryzysu na granicy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Łukaszenka planuje złożyć życzenia Polakom

śr. lis 10 , 2021
Jak dowiedział się portal NaWschodzie, mimo obecnego kryzysu na granicy polsko-białoruskiej prezydent Alaksandr Łukaszenka zamierza złożyć życzenia Polakom z okazji Święta Niepodległości. Alaksandr Łukaszenka planuje jak co roku złożyć życzenia Polakom z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Takie informacje przekazały NaWschodzie źródła zbliżone do białoruskiego MSZ. Równocześnie w tym […]