Migranci opuścili obóz na granicy białorusko-polskiej

1

Polska policja twierdzi, że migranci opuścili obóz w lesie w pobliżu punktu kontrolnego Kuznytsia-Bruzgi na Białorusi. Policja województwa podlaskiego poinformowała o tym na swojej stronie na Twitterze.

Tak, policja opublikowała nagranie wideo z miejsca, w którym znajdował się obóz dla migrantów.

Podobny film został opublikowany przez polską straż graniczną na swojej stronie na Twitterze. Pokazuje białoruskie służby oczyszczające teren opuszczonego obozu w pobliżu przejścia granicznego.

Wcześniej Białoruś poinformowała, że ​​zlikwidowano główne obozy migrantów na granicy z Polską, a ludzie przenieśli się do przygranicznego centrum transportowo-logistycznego.

Przypomnijmy, że 16 listopada migranci na granicy z Polską zaatakowali polski punkt kontrolny. Dziewięciu polskich funkcjonariuszy organów ścigania zostało rannych w starciach z migrantami.

17 listopada oddziały szybkiego reagowania Gwardii Narodowej udały się na zachodnią granicę.

19 listopada Wielka Brytania oświadczyła, że ​​jest gotowa wysłać do Polski co najmniej 100 żołnierzy, aby pomóc przezwyciężyć kryzys migracyjny na granicy z Białorusią.

Źródło: УП

One thought on “Migranci opuścili obóz na granicy białorusko-polskiej

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Do zbudowania muru na granicy z Rosją i Białorusią potrzeba 17 mld hrywien

sob. lis 20 , 2021
Budżet Ukrainy na przyszły rok powinien przewidywać 17 mld hrywien na budowę muru na granicy państwowej z Federacją Rosyjską i Republiką Białorusi o łącznej długości ponad 2,5 tys. km. Poinformował o tym minister spraw wewnętrznych Denys Monastyrski podczas przemówienia w Radzie Najwyższej. „Rzeczywista praca przy aranżacji współczesnej granicy ukraińskiej jest […]